Przepis na cudowny eliksir młodości!
Wiedza o winie
11.11.2013

Przepis na cudowny eliksir młodości!

Zespół Winezja
Zespół Winezja

9/10

Wino nie tylko poprawia nastrój i pracę serca. Okazuje się, że ma również dobroczynny wpływ na… urodę! Wiele pań wie już, że dzięki swoim właściwościom wino nawilża, odżywia, wzmacnia i wygładza skórę. Nie wierzysz? Daj się przekonać wiekom doświadczeń i współczesnym osiągnięciom kosmetologii.

„Ostatnio coraz częściej mówi się i słyszy o winoterapii, nowej metodzie w kosmetyce, o zbawiennym odmładzającym działaniu dla skóry – mówi Tomasz Kolecki-Majewicz, ekspert Winezja.pl – Warto jednak wiedzieć, że korzenie tej modnej i reklamowanej jako nowatorska technologii sięgają starożytnych Egiptu i Chin i że od wieków stosowały ją największe elegantki na europejskich dworach”.

Winoterapia

Dziś zabiegi winoterapii, czyli leczenia winem, które z powodzeniem stosuje się w salonach kosmetycznych i ośrodkach spa, budzą coraz większe zainteresowanie wśród pań. Coraz większa jest też świadomość dobroczynnych właściwości winogron i jego produktów. A jest ich niemało! Przede wszystkim winogrona są bogate w witaminy, które odżywiają skórę, oraz cukry i sole mineralne, mające działanie złuszczające i rozjaśniające. Najsilniejszą jednak bronią wina są zawarte w nim polifenole, które obniżają poziom wolnych rodników w organizmie i tym samym przeciwdziałają starzeniu. Najcenniejszym polifenolem jest tanina, która działa ściągająco i przeciwzapalnie. Po zabiegu skóra twarzy jest nawilżona, napięta i zrelaksowana. Wino wykorzystuje się również do walki z wrogiem numer jeden gładkiej skóry, czyli cellulitem. Tutaj głównymi sprzymierzeńcami są ponownie polifenole: tanina, która oczyszcza naczynia krwionośne i pobudza krążenie, oraz resveratrol, hamujący rozwój tkanki tłuszczowej i zwiększający spalanie tłuszczu.

Bogactwo skladników

Współczesna kosmetologia pełnymi garściami korzysta z bogactwa składników, oferowanych przez winogrona i wino dla piękna skóry. Aby skorzystać z dobroczynnych właściwości wina, nie trzeba jednak koniecznie udawać się do kosmetyczki czy do kosztownego spa. Wystarczy kupić butelkę dobrego czerwonego półwytrawnego wina i samodzielnie wykonać w domu taki luksusowy zabieg.

Kąpiel w winie

„Każdemu, kto czuje się zmęczony i zestresowany, polecam cudownie rozluźniającą kąpiel w winie. Taki luksus nie tylko pozwala się zrelaksować, ale również daje poczucie wyjątkowości, no i oczywiście wspaniale działa na skórę – rekomenduje ekspert Winezja.pl – A zatem wystarczy wybrać butelkę dobrego wina. Pół butelki wlewamy do wanny z gorącą wodą, a resztę sączymy powoli, rozkoszując się świadomością, że nie musimy robić już nic więcej, aby poczuć się i wyglądać jak Kleopatra, która, notabene, dobrze wiedziała, jak korzystać z dobrodziejstw wina”. I to wszystko – ujędrnienie i odmłodzenie skóry oraz energia ciała i umysłu w cenie jednej butelki wina.


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?