Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Alkohole

Produkty 1-12 z 190

Zobacz jako
Siatka
Sortuj
Sortuj wg
  • Bestseller
  • Nowy
  • Cena malejąco
  • Cena rosnąco
  • Nazwa A-Z
  • Nazwa Z-A
  • Ocena Sommeliera
  • Ocena Klientów
  • Ilość Opinii
opinia 5 (4) sommelier 80 pkt
46,99 zł
Austria
42,29 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Austria
opinia 3.55 (29) sommelier 80 pkt
59,99 zł
Austria
53,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Austria
opinia 4.25 (12) sommelier 75 pkt
96,99 zł
Austria
87,29 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Austria
opinia 4.55 (9) sommelier 90 pkt
49,99 zł
Austria
44,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Austria
opinia 5 (10) sommelier 95 pkt
129,99 zł
Austria
116,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Austria
opinia 5 (10) sommelier 85 pkt
54,99 zł
Austria
49,49 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Austria

Niedostępny

opinia 4.35 (12)
39,99 zł
Bułgaria
35,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Bułgaria
opinia 4.9 (11) sommelier 80 pkt
Special Price 72,24 zł Regular Price 84,99 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 72,24 zł

Szkocja
72,24 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Szkocja
opinia 5 (10) sommelier 90 pkt
Special Price 106,24 zł Regular Price 124,99 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 106,24 zł

Szkocja
106,24 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Szkocja
sommelier 85 pkt
139,99 zł
Szkocja
125,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Szkocja

Niedostępny

opinia 5 (4) sommelier 75 pkt
54,99 zł
Austria
49,49 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Austria

Niedostępny

opinia 5 (10)
149,99 zł
Hiszpania
134,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Hiszpania

Whisky

Whisky to jeden z najczęściej spotykanych rodzajów alkoholi mocnych. Powstaje w wyniku destylacji zacieru zbożowego, a następnie starzony jest w dębowych beczkach. Początków whisky historycy doszukują się w Irlandii, gdzie już w VII wieku produkowano aqua vitae, używaną w celach leczniczych.

Whisky powstaje w wielu regionach świata, jednak najsłynniejsze produkowane są w Szkocji, Irlandii, USA oraz Japonii. Popularne stają się również destylaty z Izraela, Indii, Szwecji, Francji czy Kanady.

Szkockie whisky będące najpopularniejszym skojarzeniem z tym rodzajem alkoholu, mogą być produkowane w 100% ze słodu jęczmiennego, określane jako Single Malt lub w wersji mieszanej z innymi zbożami, określanymi jako blended. Minimalny okres dojrzewania takiej whisky to trzy lata. Wśród cenionych producentów szkockich warto zwrócić uwagę chociażby na Glenmorangie, Tomatin, Glencadam, Ardbeg czy Tullibardine.

Drugą pod względem popularności lokalizacją w Europie słynącą z produkcji whisky jest Irlandia. Produkowane z jęczmiennego słodu, dojrzewają przez dwa lata w dębowych beczkach i przechodzą trzykrotną destylację. Wyborne irlandzkie whiskey prezentuje destylarnia Boann z linią The Whistler.

Amerykańskie whisky słyną chociażby z produkcji destylatów kukurydzianych, znanych jako Bourbon, a także z powstających w stanie Tennessee destylatów nazwanych Tennesse Whiskey. Wśród reprezentantów wysokiej jakości trunków amerykańskich doskonałymi opiniami cieszy się Koval.

Wódka

Wódka to jeden z flagowych produktów w polskiej produkcji alkoholi, ale spożywany i lubiany jest na całym świecie, gdzie występuje w różnych formach. Wódka to napój alkoholowy bazujący na mieszaninie spirytusu rektyfikowanego z wodą. Minimalna zawartość alkoholu wynosi 37,5%, a surowcem bazowym najczęściej są zboża lub ziemniaki. Poza tradycyjnymi wódkami czystymi, luksusowymi i wyborowymi słynne są wódki gatunkowe – np. krupnik, piołunówka, wiśniówka, żubrówka czy ceniona za czas spędzony w dębowej beczce, starka.

Gin

Gin jest destylatem bazującym na zacierze jagód jałowca pospolitego, którego minimalna zawartość alkoholu wynosi 35%. Najczęściej spotykane są Dry Gin oraz London Dry Gin. Najpopularniejszą formą spożywania ginu jest drink z tonikiem.

Rum

Rum jest destylatem alkoholowym produkowanym ze sfermentowanego soku trzciny cukrowej albo melasy. Wśród rumów wyróżnia się:
  • Rum biały – niekiedy także noszący nazwę „silver” – srebrny, niebeczkowany o prostym smaku i słodkawym smaku, często wykorzystywany w koktajlach
  • Złoty – rum o bogatszym bukiecie i beczkowych nutach, wynikających z leżakowania w dębie
  • Ciemny – cechuje się intensywnym smakiem i aromatem, niekiedy nazywany rumem „czarnym”
  • Aromatyzowany – rum „spiced” jest pełen aromatycznych nut wynikających z używanych dodatków, w tym pomarańczy czy przypraw
  • Overproof – rumy o wysokiej zawartości alkoholu, osiągającej nawet 80%

Brandy

Brandy to destylat winny, zazwyczaj leżakowany w dębowych beczkach, tradycyjnie spożywany po posiłku. Zależnie od czasu leżakowania brandy mogą mieć różne oznaczenia – VS odnoszący się do brandy leżakowanych minimum dwa lata w beczce, VSOP – leżakowane minimum cztery lata oraz XO – spędzająca w dębowych beczkach minimum sześć lat. Dodatkowo Brandy de Jerez ma własną klasyfikację, według której podstawowe brandy dojrzewa przez sześć miesięcy, Reserva doczekuje roku w beczce, natomiast Gran Reserva aż trzech lat.

Cognac

Koniak jest specjalnym rodzajem brandy produkowanym w regionie Cognac we Francji. Zasady apelacyjne określają dokładny proces produkcji oraz rejon, w którym destylat może być produkowany. Dominującym szczepem winogron używanym do produkcji koniaku jest Ugni Blanc. Wymagana jest minimum dwukrotna destylacja oraz dwuletnie leżakowanie w dębowych beczkach. Tak jak w przypadku brandy, koniak również podlega klasyfikacji uzależnionej od długości dojrzewania:
  • VS – wymaga co najmniej dwóch lat w beczce
  • VSOP – minimum cztery lata w beczce
  • XO – w roku 2018 wydłużono minimalny czas w beczce do 10 lat dla tego oznaczenia

Armagnac

Armagnac to alkohole w rodzaju brandy, tym razem pochodząca z regionu Armagnac w Gaskonii, południowozachodnim regionie Francji. Wśród wykorzystywanych szczepów winogron są Ugni Blanc, Colombard oraz Folle Blanche. Destylowany jednokrotnie, podlega klasyfikacji oznaczeń odnoszącej się do długości dojrzewania:
  • VS – minimum rok w dębowej beczce
  • VSOP – minimum cztery lata w beczce
  • XO – co najmniej dziesięć lat w beczce

Calvados

Calvados jest jabłkowym destylatem produkowanym w Normandii. Podobnie jak w przypadku armagnacu i cognacu – calvados jest nazwą zastrzeżoną dla produktów powstających w ramach departamentu Calvados wraz z zastosowaniem do apelacyjnych zasad produkcyjnych. Minimalny czas leżakowania w dębowych beczkach wynosi dwa lata.

Nalewka

Nalewki to popularne napoje alkoholowe powstające na bazie owoców, ziół lub kwiatów, oscylujących w granicach 40-45 procent. Nazwa „nalewki” jest postrzegana w kategorii nazwy gatunkowej odnoszącej się do palety alkoholi produkowanych drogą maceracji. Wśród kategorii nalewek wyróżniamy alkohole ziołowe (np. benedyktynka), miodowe (np. krupnik), owocowe (wiśniówka, pigwówka) czy korzenne (anyżówka).

Likiery

Likiery to słodkie napoje wysokoprocentowe o słodkim smaku, zwykle bazującym na owocach, ziołach lub specjalnych dodatkach. Doskonale sprawdzają się jako składnik koktajli i drinków, ale również mogą stanowić dodatek do deserów, lodów, a także mogą być spożywane solo.

Do popularnych i często wybieranych likierów należą na przykład likiery jajeczne – w tym bardzo dobry Ovovit od J.A. Baczewskiego. Ten sam producent oferuje również doskonałe likiery z owoców i ziół – np. piołunówkę. Uznaniem cieszą się także irlandzkie likiery śmietankowe Merrys, wyborne do lodów jak i degustowane bez dodatków.

Wyjątkową popularnością cieszą się także likiery z gorzkich pomarańczy, takie jak Aperitivo Seveneight, stanowiący istotny składnik hitu lata – Spritza, czyli koktajlu będącego połączeniem Prosecco, likieru oraz wody gazowanej, podawanego z kostkami lodu i plastrem pomarańczy. Innym znanym likierem z cytrusów, który często gości w drinkach i kieliszkach jest Limoncello – włoski likier z cytryn.

Alkohole mocne na prezent

Alkohole mocne to nie tylko wyborne trunki, sprawdzające się zarówno przy obiedzie, jak i na spotkaniach z przyjaciółmi, ale także doskonały wybór na prezent. Elegancki szyk i brak wrażliwości wobec mijającego czasu sprawiają, że alkohol mocny może spędzić w piwniczce osoby obdarowanej długie lata, stanowiąc część kolekcji bądź oczekując na odpowiedni moment celebracji. W kategorii najczęściej wybierany alkohol na prezent znajdują się nade wszystko dojrzewane w dębowych beczkach destylaty – takie jak whisky, brandy czy cognac. Wyjątkowa jakość wódek klasy premium sprawia, że one również są częstym i sprawdzonym wyborem na prezent. Co ciekawe, bardzo interesujące alkohole odpowiedniej klasy znajdziemy już nawet w okolicy 50 zł.

W wyborze idealnej butelki mogą pomóć opisane alkohole online - na kartach poszczególnych produktów znajdują się opisy, a pod nimi opinie użytkowników, którzy mieli okazję degustować poszczególne trunki.