Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Wina dla mężczyzny, chłopaka - na prezent dla niego

Produkty 1-12 z 21

Zobacz jako
Siatka
Sortuj
Sortuj wg
  • Bestseller
  • Nowy
  • Cena malejąco
  • Cena rosnąco
  • Nazwa A-Z
  • Nazwa Z-A
  • Ocena Sommeliera
  • Ocena Klientów
  • Ilość Opinii
458,09 zł Regular Price 657,98 zł
518,69 zł Regular Price 740,99 zł

Niedostępny

699,95 zł Regular Price 1 076,90 zł

Niedostępny

646,65 zł Regular Price 994,90 zł

Niedostępny

410,87 zł Regular Price 586,97 zł

Niedostępny

598,50 zł Regular Price 855,00 zł

Niedostępny

598,50 zł Regular Price 855,00 zł

Niedostępny

879,90 zł Regular Price 1 257,00 zł

Niedostępny

454,98 zł Regular Price 649,98 zł
359,00 zł Regular Price 517,96 zł
opinia 4.1 (102)
58,99 zł
Białe Wytrawne Portugalia
53,09 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Białe Wytrawne Portugalia
760,90 zł Regular Price 1 087,00 zł

Niedostępny

Nie ma win tylko dla mężczyzn

Są jednak rodzaje, które uznaje się za bardziej męskie. Stąd czasem można spotkać się takim określeniem. Nieformalnie nazywa się tak Barolo powstające w Piemoncie. Obok niego, w tym samym miejscu i z tego samego szczepu - z Nebbiolo, produkuje się Barbaresco. Nie są to jednak takie same wina. To właśnie różnice sprawiają, że jedno jest bardziej męskie, a drugie damskie. Barolo ma więcej tanin, dłużej leżakuje w beczce i jest o 50 lat starsze. Mówi się o nim, że to wino dla mężczyzn. Barbaresco - jako delikatniejsze i młodsze, tym samym bardziej kobiece. To jednak bardzo umowny podział. Mężczyźni bowiem chętnie sięgają po oba wina, a dyskusja na temat tego, czy ten podział jest sensowny, pozostaje nierozstrzygnięta. Za inne męskie wino można uznać Amarone, które produkuje się z podsuszanych gron. Jest potężnie zbudowane i może mieć nieco więcej alkoholu. Kojarzy się raczej z winem dla mężczyzny. Kobiety utożsamiane są bowiem z delikatnością i lżejszymi alkoholami.

 

To nieprawda, że białe wina piją tylko kobiety. Mężczyźni także chętnie po nie sięgają. Przykładem może być Chablis – francuskie wino wyprodukowane z najpopularniejszej białej odmiany na świecie, Chardonnay. To, co wyróżnia Chablis na tle innych win z tego szczepu, to mineralność. Wino jest nie tylko orzeźwiające i owocowe. Ma też unikalny aromat ziemi oraz wilgotnego kamienia. Inne, także białe wino to Baron de Ley Tres Vinas które męskie jest już z nazwy. To hiszpański blend wyprodukowany z: Viura, Malvasia i Garnacha Blanca. Charakteryzuje się bogactwem smaków i aromatów. Są w nim akcenty owocowe, słodkie - miodowe, a nawet lekko pikantne. Nie jest to jednak wyłącznie wino dla mężczyzn. Naszym zdaniem będzie smakować wszystkim tak samo, bez względu na płeć.

Wina różowe, bezalkoholowe i bąbelki

Powszechnie uważa się, że tego typu wina zarezerwowane są głównie dla kobiet. Obalamy ten mit. Jeszcze niedawno wino różowe nazywano „mało poważnym”. Dzisiaj jest modne – przede wszystkim we Francji. Charakteryzuje się lekkością i owocowym smakiem. Kojarzone jest z przyjemnością i zabawą, a wśród jego odbiorców spotkać można coraz więcej mężczyzn. Latem, panowie szukają orzeźwienia, a bąbelki doskonale schładzają organizm. Te wina potrafią być na tyle zróżnicowane, by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Wina bezalkoholowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą pić alkoholu.

Wino jako męski prezent

Wino dla chłopaka lub mężczyzny na prezent wcale nie musi się różnić od upominków dla kobiet. Wystarczy, jeśli będzie eleganckie lub trafi w gust obdarowywanego. Swoją uwagę powinniśmy jednak skupić na winach regionalnych i jakościowych. Podpowiedzią mogą być najczęściej wybierane wina na prezent przez klientów Winezja.pl. Pamiętajmy, że każdy lubi otrzymywać upominki, które zaskakują i są praktyczne – a wino to zdecydowanie dobry wybór.