Judean Hills
Wiedza o winie
12.11.2013

Judean Hills

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Judean Hills to z pewnością najciekawszy i najbardziej oklaskiwany region winiarski Izraela. choć sam w sobie jest jednym z mniejszych na terenie kraju. Swoje siedziby ma tu zaledwie 25 winiarni, w większości wręcz butikowych rozmiarami, lecz gigantycznych jakością i klasą wytwarzanych przez nie win.

Co ciekawe - wszystkie winiarnie mają status koszernych, bądź znajdujących się pod takowym nadzorem.Wina i winnice w regionie są znane już od ponad 2000 lat, więc kto wie, czy to nie tutejsze produkty towarzyszyły uczestnikom sławnego dzięki Biblii wesela? Uprawie winorośli z pewnością wspaniale służy lokalny klimat i struktura podłoża. Okres wegetacji jest bardzo długi, dnie są bardzo ciepłe, noce natomiast dość chłodne. To pozwala krzewom rodzić owoce o świetnej równowadze kwasów, cukrów i polifenoli. Podłoże zaś składa się głównie z piaskowca i skał, co pozwala korzeniom swobodnie kroczyć ku pokładom wody.


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?