Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Grain whisky

4 produkty

Zobacz jako
Siatka
Sortuj
Sortuj wg
  • Bestseller
  • Nowy
  • Cena malejąco
  • Cena rosnąco
  • Nazwa A-Z
  • Nazwa Z-A
  • Ocena Sommeliera
  • Ocena Klientów
  • Ilość Opinii
259,99 zł
Usa
233,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Usa
274,99 zł
Usa
247,49 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Usa
opinia 5 (1)
259,99 zł
Usa
233,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Usa
289,99 zł
Usa
260,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
Usa

Produkcja Grain Whisky

Szkocka Grain Whisky destylowana jest zwykle dwukrotnie, zdarza się, że niektóre Whisky destylowane są trzy razy. Powstają z dowolnego rodzaju zboża, tradycyjnie destylowana w alembikach, choć obecnie wykorzystuje się także kolumny destylacyjne. Szkocka Grain Whisky leżakowana jest w beczkach przez 3 lata. Może być sprzedawana jako Single Grain Whisky jeśli pochodzi z jednej tylko destylarni. Natomiast jeśli mieszanki whisky zbożowych pochodzą z więcej niż jednej destylarni nazywamy ją Whisky Blended Grain.

Różne oblicza Grain Whisky

Grain Whisky mają wiele zalet. Pierwszą z nich jest łagodniejszy smak i bardziej miękkie wykończenie niż Whisky Single Malt. Inną zaletą, atrakcyjną zarówno dla producentów i Klientów jest to że mieszanki whisky można wytwarzać w bardzo dużych partiach w bardzo dużych destylarniach, zazwyczaj są mniej kosztowne dla gorzelnika i tańsze dla konsumentów. Whisky mieszane Blended Grain stały się najbardziej rozpoznawalnymi światowymi nazwiskami szkockiej whisky. Irlandzka whiskey zazwyczaj jest łagodniejsza od szkockiej. Dzieje się tak dlatego, że poddawane są procesowi trzykrotnej destylacji – do beczek trafiają destylaty bardziej oczyszczone czyli delikatniejsze od swoich szkockich odpowiedników. Tradycyjnie Grain Whisky destylowana jest w alembikach choć obecnie wykorzystuje się także kolumny destylacyjne. Irlandzka Grain Whisky musi być Produkowana w Irlandii i leżakować w dębowych beczkach minimum 3 lata. Irlandzka Single Grain whiskey to whiskey zbożowa, najczęściej kukurydziana produkowana w jednej destylarni. Grain whisky w połączeniu z whiskey Malt tworzy mieszankę Blended Whiskey. Amerykańska zbożowe Grain dzielimy na typ zboża użytego do produkcji zacieru. Zacier zbożowy składający się z co najmniej 51% kukurydzy to Bourbon Whiskey, 80% kukurydzy to Corn Whiskey. Tennessee Whiskey to charakter Bourbona filtrowana przez węgiel drzewny z klonu cukrowego. Rye Whiskey to 51% żyta, 80% pszenicy znajdziemy w Wheat Whiskey. Natomiast przy 51% słodowanego żyta powstaje Rye Malt Whiskey.

Ulubione Grain Whiskey Winezja.pl

Szkocki klasyk pochodzący z szkockiego regionu Highlands. Tweeddale Grain of Thruth to w 50% pszeniczna, a w 50% jęczmienna whisky zbożowa. Charakteru nabiera podczas dojrzewania w beczkach po bourbonie, skąd na ostatni etap "finiszowania" trafia do beczek po sherry. Wśród dominujących aromatów odnajdziemy w niej wanilię, skórkę z cytryny z eukaliptusem i odrobiną kopru włoskiego. Na podniebieniu niezwykle smukła i przyjemna w degustacji, w bukiecie smakowym oferuje nuty owoców tropikalnych, rabarbaru z orzechami laskowymi i toffee. Dębowy finisz pozostawia lekko słodko-gorzkawy posmak. Perełką jest również amerykańska Koval Four Grain Whiskey to wyprodukowana przez Koval Distillery whiskey będąca mieszanką 4 różnych ziaren. Koval Distillery to innowacyjna i unikalna destylarnia, która jest wyjątkowa pod każdym względem - od ogromnej dbałości o jakość i ekologię, przez wyjątkowe technologie produkcji oraz wytwarzanie trunków limitowanych i w małych partia, po stosowanie innowacji i eksperymentów oraz niespotykane połączenia alkoholi w butelkach. Four Grain to blend zacieru owsianego, słodowanego jęczmienia, pszenicy i żyta. Starzony był w mocno wypalanej nowej beczce z Minnesoty o niewielkiej pojemności (113 litrów). W nosie na samym początku uderza aromat banana, płatków kukurydzianych, ciasteczek, słodkich cukierków i wanilii. Na podniebieniu zaskakuje cynamonowo-figową nutą, syropem klonowym i akcentami dębowej beczki. Finisz jest delikatnie pikantny i wyrazisty. Ziarna wykorzystane do produkcji whiskey pochodzą jedynie od lokalnych rolników, którzy uprawiali je dbając o środowisko naturalne.

Grain whisky cena

Na półkach sklepowych możemy znaleźć przeróżne rodzaje Grain whisky w różnych widełkach cenowych zaczynając od 30 zł po 50 zł, następnie sięgając po popularny segment 50-100 zł, przy wyższej jakości przekraczając pułap 100 zł, by za najlepsze wydać nawet ponad 200 zł czy nawet 1000 zł . Wiele trunków w promocyjnych cenach możemy znaleźć również w outletach. Jak widać, ceny grain whisky są bardzo zróżnicowane i każdy znajdzie coś w cenie dogodnej dla siebie. Rozpoczynając swoją przygodę z whisky, warto zacząć od tych trunków z niższą ceną i z biegiem czasu oraz doświadczenia, podnosić swoją poprzeczkę cenową, smakując whisky z coraz wyższych półek cenowych. Warto pamiętać, że Grain Blended Whiskey to świetny pomysł na prezent, zwłaszcza, że wiele z nich posiada atrakcyjne opakowania ozdobne.