USA: Beringer Vineyards

USA: Beringer Vineyards

Zespół Winezja
Zespół Winezja

8/10

W 1868 roku Jacob Beringer, opuścił rodzinny dom w Mainz w Niemczech i wyemigrował do USA. Namówił go do tego brat Frederic, który 5 lat wcześniej przypłynął do Nowego Yorku i zachwycił się wielkimi możliwościami, które otworzył przed nim nowy świat. 

Jednak Nowy York nie przemawiał do Jacoba. Wspominał z sentymentem pracę w niemieckich winnicach, która w młodości przynosiła mu dużo radości.

Magia Kalifornii

Gdy usłyszał o ciepłym, słonecznym klimacie Kaliforni, Jacob stwierdził, że to doskonałe miejsce na uprawę winorośli. W 1870 r. postanowił więc przenieść się do regionu Napa Valley. Ku jego zdumieniu odkrył tam skalistą, suchą glebę podobną do tej z jego rodzinnych stron w Dolinie Renu. Gleba wulkaniczna okazała się doskonałym podłożem do sadzenia szczepów winnych, które występują w najlepszych winiarskich regionach Europy. W 1876 Jacob Beringer założył winiarnię  Beringer Vineyard.

Pracowite początki

Początki były bardzo pracowite, szczególnie dla chińskich pracowników, którzy szukali zatrudnienia po budowie transkontynentalnej linii kolejowej. Musieli ręcznie wydrążyć tunely w zboczach gór za winiarnią. Budowa tunelów zajęła kilka lat, jednak okazała się doskonałym miejscem do przechowywania i starzenia wysokojakościowych win, które służą do dnia dzisiejszego.

Winnica Beringer

W czasie gdy rozpoczęto budowę winiarni Jakob przejął na własność dom mieszkalny w gospodarstwie rolnym i zamieniał na rezydencję „Hudson House”. Szczegółowo odrestaurowana i rozbudowana funkcjonuje do dnia dzisiejszego jako Beringer Vineyards Culinary Arts Center. W 1883 roku brat Jacoba Frederic na stałe przeprowadził się do Napa Valley i zbudował 17-pokojową rezydencję, wzorowaną na rodzinnym domu Beringer’ów położonym nad brzegiem Renu w Niemiec. Obecnie odwiedzajacy winnice Beringer mogą w tym miejscu delektować się kieliszkiem wyjątkowych win Beringer, zrelaksować w zabytkowej winiarskiej bibliotece lub odpocząć na tarasie, z którego rozciąga się wspaniały widok na  zadbane ozdobne trawniki, bujny ogród i dolinę Napa.

Beringer jest najstarszą, funkcjonującą winnicą w regionie Napa Valley. W 2001 r. posiadłość została wpisana na listę zabytków narodowych (National Register for Historic Places as a Historic District).

Potencjał Kalifornii - uprawa winorośli

Jacob Beringer odkrył potencjał i wysoką jakości winnych gron uprawianych w Kalifornii, co zapoczątkowało drogę do sukcesu firmy Beringer Vineyard. Obecnie dzięki najnowszej technologii połączonej z wielowiekową tradycją oraz nieustannym dążeniem do tworzenia perfekcyjnych win, odkrywa się wspaniałe, pamiętne wina Beringer pochodzące z najlepszych winnic regionu Nappa Valley.    

Źródło: www.beringer.com


Powiązane artykuły

14.11.2023

Winiarnia Zamojska: Historia, Pasja i Wyjątkowe Polskie Wina

Kiedy myślimy o winach, to często od razu przychodzi nam na myśl słoneczne Toskanie, malownicza Burgundia czy urocze Dolina Napa w Kalifornii. Jednak coraz częściej, także w Polsce, możemy trafić na wina, które zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Jednym z takich wyjątkowych miejsc, gdzie rodzą się niezwykłe polskie wina, jest Winiarnia Zamojska. Dlaczego warto bliżej poznać tę winnicę i spróbować jej wino? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie w niniejszym artykule.