Padthaway
Wiedza o winie
10.03.2013

Padthaway

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Maleńki obszar, pokryty zaledwie 350 hektarami winnic, ułożonych na zboczach łagodnych wzgórz. Swoją historię rozpoczął zaledwie 50 lat wstecz, lecz już zdążył ugruntować na rynkach swoją pozycję wyjątkowych win Chardonnay. 

Bez wątpienia jest to zasługa lokalnego klimatu, nieprzesadnie ciepłego, lecz przede wszystkim bardzo skąpego w opady deszczu, co zmusza producentów do budowania systemów irygacyjnych. Swoje „pięć groszy” na pewno dokłada podłoże, słynna „Terra Rossa” pokrywająca pokłady brązowej gliny i piaskowca. Warto zwrócić uwagę na pochodzące z tego regionu Rieslingi i Cabernet Sauvignon, a także Pinot Noir i Shiraz rzecz jasna.


Powiązane artykuły

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?