Padthaway
Wiedza o winie
10.03.2013

Padthaway

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Maleńki obszar, pokryty zaledwie 350 hektarami winnic, ułożonych na zboczach łagodnych wzgórz. Swoją historię rozpoczął zaledwie 50 lat wstecz, lecz już zdążył ugruntować na rynkach swoją pozycję wyjątkowych win Chardonnay. 

Bez wątpienia jest to zasługa lokalnego klimatu, nieprzesadnie ciepłego, lecz przede wszystkim bardzo skąpego w opady deszczu, co zmusza producentów do budowania systemów irygacyjnych. Swoje „pięć groszy” na pewno dokłada podłoże, słynna „Terra Rossa” pokrywająca pokłady brązowej gliny i piaskowca. Warto zwrócić uwagę na pochodzące z tego regionu Rieslingi i Cabernet Sauvignon, a także Pinot Noir i Shiraz rzecz jasna.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.