Jak ozdobić butelkę wina na prezent?
Porady
01.07.2022

Jak ozdobić butelkę wina na prezent?

Autor posta Agata Kaniewska
Agata Kaniewska

10/10

Wino jest doskonałym prezentem na różnego rodzaju okazje specjalne. Urodziny, imieniny, ślub, kolejna rocznica? Jest to prezent ponadczasowy i elegancki dlatego sprawdzi się jako podarunek na wszystkie możliwe okazje. Aby prezent w postaci wina zapadł obdarowanej osobie w pamięci, niezwykle ważna jest nie tylko zawartość butelki, ale również jej wygląd zewnętrzny.

Czy ozdabianie butelki na wino jest istotne?

Na półkach sklepowych możemy znaleźć wina, które już z samej butelki wyglądają jak prezent. Eleganckie, kartonowe opakowanie od producenta, kwiatowa bądź błyszcząca butelka – wydawać by się mogło, że w takich sytuacjach nie jest potrzebne dodatkowe ozdabianie. Nic bardziej mylnego. Najpopularniejszą i najprostszą opcją dekoracji butelki na wino jest zapakowanie jej w torebkę prezentową. Chcąc być jednak bardziej oryginalnym, warto sięgnąć po inne metody ozdabiania butelki na prezent.

Celofan i papier prezentowy

Kolejną bardzo popularną a jednocześni niezwykle łatwą metodą dekoracji butelki na wino, jest estetyczne owinięcie jej w celofan bądź inny papier prezentowy. Dodatkowo, aby butelka mimo ozdobnego papieru nie wyglądało mało prezentowo, możemy na szyjce butelki przykleić okazałą kokardę, bądź zawiązać cienkie wstążki.

Jednym z pomysłów może być również zapakowanie butelki w ozdobne pudełko wypełnione na przykład kolorową wełną drzewną bądź innym materiałem wypełniającym. Sposób ten będzie także bardzo bezpieczny w ewentualnym transporcie prezentu.

Materiałowy woreczek

Bardzo popularnym sposobem ozdobienia butelki na prezent jest zapakowanie jej w elegancki, materiałowy woreczek. Może to być woreczek welurowy, bawełniany a nawet jutowy. Wybór woreczka może być uzależniony od stylu imprezy z okazji której chcemy wręczyć prezent. Jeśli wybieramy się na imprezę bardziej elegancją, w stylu glamour lepiej wybrać woreczek welurowy, jeśli natomiast motywem przewodnim imprezy będzie styl bardziej rustykalny, możemy postawić na woreczek jutowy.

Personalizacja butelki

Sposobem na ozdobienie butelki na wino może być także personalizowana etykieta. Nada ona butelce charakter bardziej osobisty. Etykietę można zaprojektować samemu, w tym przypadku najważniejsza jest treść. W zależności od okazji, możemy wydrukować etykietę z życzeniami, ulubionym cytatem czy też datą uroczystości. Jako obdarowujący mamy pełne pole do popisu co do wizualnego wyglądu personalizowanej etykiety. Innym personalizowanym sposobem ozdabiania butelki na prezent jest zapakowanie jej w zamykaną skrzynkę, którą również można wygrawerować w sposób dowolny.

Butelka w kształcie ananasa

Coraz popularniejsze stają się również metody bardziej czasochłonne, na przykład wyklejanie butelki pralinami Ferrero Rocher i dodanie od szyjki zielonych listków z krepiny bądź innego sztywnego materiału. Całość będzie przedstawiała ananas. Jest to bardzo efektowny sposób ozdabiania wina na prezent i z całą pewnością zostaniemy zapamiętani a nasza kreatywność będzie doceniona podarowując tak upiększoną butelkę.


Powiązane artykuły

Porady
10/10
27.06.2022

Wino Różowe: Znajdź swój styl Rose

Wina różowe o bajkowych nazwach na etykiecie tj. rose, rosado, rosato, blush wine, pinkish powstają w wyniku krótkiej maceracji skórek czerwonych winogron. Wina te produkowane są w każdym kraju winiarskim, z niemal wszystkich odmian winogron. Dzięki łączeniu cech win białych i czerwonych: dobrej kwasowości, mocnym i trwałym aromatom oraz lekkiej strukturze wykazującej jednak delikatną taniczność, są winami wszechstonnymi, łatwo łączyć je z szeroką gamą potraw, dopasować do gustu wielu entuzjastów win i różnych okazji.