II Konkurs Win Polskich Jasło 2015
Ekspert od win
27.08.2015

II Konkurs Win Polskich Jasło 2015

Autor posta Tomasz Kolecki
Tomasz Kolecki

0/10

No i „po zabawie”... Flaszki wypite, arkusze podliczone, jury uwolnione. Teraz tylko trzeba będzie w sobotę, na jasielskim Rynku wręczyć to, na co wszyscy czekają – medale i nagrodę Grand Prix II Konkursu Win Polskich Jasło 2015. A w tym roku, na 81 ocenianych butelek przyznaliśmy 4 złota, 17 sreber i 23 brązy!

Jak pisze samo Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy ”Vinum Pro Cultura:

„Organizacja takiego wydarzenia jak zakończony właśnie II Konkurs Polskich Win Jasło 2015 jest jak praca w winnicy: trzeba się nieźle napocić przez cały rok, nachodzić, namyśleć, nakombinować, żeby dojść do winobrania, którym jest w tym przypadku degustacja win przez konkursowe jury. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierali naszą ideę konkursową od miesięcy i tym, którzy wzięli udział w takim pięknym winobraniu. 

Dziękujemy przede wszystkim Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich za wsparcie i całej ekipie oceniającej: Piotrowi Kameckiemu, Adamowi Pawłowskiemu, Andrzejowi Strzelczykowi, Pawłowi Demianiukowi i Kamilowi Wojtasiakowi oraz szczególnie Tomkowi Koleckiemu – za trud przyjazdu do Jasła, za solidną pracę przy ocenie win, za merytoryczność, za otwartość, za okazaną życzliwość i za wszystko co trudno ubrać w słowa.  Dziękujemy wszystkim winnicom i winiarzom, którzy nam zaufali i przysłali swoje wina do oceny. Bez tego zaufania realizacja Konkursu nie byłaby możliwa. Dziękujemy panu i pani Burmistrz za wsparcie i zaufanie. Dziękujemy Winnicy Dwie Granice za udostępnienie pomieszczeń i za wszystko co się z tym wiąże. Dziękujemy Technikum kelnerskiemu z Jasła, Sandrze i Sylwii za ciężką i profesjonalną obsługę. Dziękujemy Tomkowi Stójewskiemu za ciężką pracę przy przygotowaniu win do degustacji i za równie ciężką pracę rekrutacyjną. Dziękujemy patronom medialnym za życzliwe zainteresowanie i współpracę. Dziękujemy Uzdrowisku Wysowa za wodę doskonale towarzyszącą degustacji.  Dziękujemy Pracowni Reklamy GRAFIKA za cierpliwe znoszenie uwag i realizację naszych wymysłów. Dziękujemy wszystkim tym, których nie wymieniliśmy, a którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego pięknego wydarzenia. Gratulujemy zdobytych medali i życzymy samych dobrych roczników. Do zobaczenia za rok!”

Nietrudno zauważyć, jak wielkiej pracy winiarzy i osób związanych z konkursem potrzeba, by mógł się odbyć bez zakłóceń i w odpowiedniej oprawie. Zwłaszcza tuż przed zbiorami nowego, 2015 rocznika. Właściwie – są już „za pasem” A rocznik zapowiada się naprawdę obiecująco. Ściskajmy kciuki, a polskie wina w przyszłym roku obsypiemy kruszcami.

Ze swojej i Stowarzyszenia Sommelierów Polskich strony, przyłączamy się do podziękowań winiarzy, a z osobna zwłaszcza Barbarze Czajce, która dzielnie sekretarzuje konkursowi i jasielskim winiarzom, Vinum Pro Cultura, a także Winnicy Dwie Granice i Uczennicom Technikum Kelnerskiego, za profesjonalne przygotowanie i obsługę konkursu

A Food Service, Magazynowi WINO, Vinisfera.pl i Przeglądowi Gastronomicznemu za patronat medialny nad wydarzeniem.

Do zobaczenia w sobotę 29-go sierpnia na X Święcie Wina w Jaśle, gdzie będzie można spróbować nie tylko konkursowych win, lecz także innych regionalnych specjałów, a przy okazji zobaczyć, kto i jakie medale odbierze na Rynku.

A za rok znów poprowadzę kolegów do boju, tym razem nie tylko przy stole, lecz także na Rynku. Oj będzie się działo! Będzie będzie…


Powiązane artykuły