Francja: Joseph Drouhin

Francja: Joseph Drouhin

Zespół Winezja
Zespół Winezja

8/10

W 1880 roku Joseph Drouhin odważny i przedsiębiorczy młodzieniec pochodzący z Chablis osiedlił się w Beaune, w regionie Burgundia. W wieku 22 lat założył swoją winiarnię. Jego marzeniem było tworzenie wysokiej jakości win, które będą nosiły jego imię. 

W 1957 roku syn Joseph’a - Maurice rozszerzył rodzinny biznes zakładając posiadłość produkującą wino Maison Joseph Drouhin.

Historia Joseph Drouhin

Maurice nabył również apelacje w Burgundii tj. Clos des Mouches and Clos de Vougeot. W kolejnych latach jego syn Robert nadał firmie obecny kształt. Założył nowe winnice, szczególnie w regionie Chablis, gdzie drzemał duży potencjał. Robert Drouhin był jednym z pierwszych winiarzy w Burgundii, który wprowadził ekologiczny sposób uprawiania winorośli i produkcji win stosując tzw. biodynamiczne rolnictwo. Założył również laboratorium enologiczne, którym zarządzała Laurence Jobard – pierwsza kobieta enolog w Burgundii. 

Od 130 lat firma Maison Joseph Drouhin znajduje się w rękach rodziny Drouhin. Aktualnie stery przejęło czwarte pokolenie. Firmą zarządzają dzieci Roberta: Philippe, Véronique, Laurent i Frédéric, wszyscy urodzili się między 1961 a 1968 rokiem. Naturalną koleją losu stali się częścią winiarskiego świata. Od najmłodszych lat spędzali czas w winnicach i piwnicach oraz  zdobywali  wiedzę i doświadczenie u boku ojca. Każdy z czwórki rodzeństwa pełni ważną rolę w przedsiębiorstwie rodzinnym. Tak jak ich ojciec i dziadek posiadają pasję do wina i dzielą się ze światem burgundzkimi trunkami.

Wina Joseph Drouhin

Każda butelka wina Maison Joseph Drouhin powstaje z połączenia rodzinnej tradycji z innowacjami. Gotowy trunek jest odzwierciedleniem elegancji i doskonałości – sztandarowych cech „Domu” Joseph Drouhin. Wina  Joseph Drouhin cechuje idealna równowaga, harmonia, finezja oraz unikalny charakter. Kompozycja wymienionych wartości zapewnia prawdziwą przyjemność degustacji. Młode wina są świeże i subtelne, zawierają w sobie bogactwo owocowych smaków i kuszących aromatów. Dojrzałe potrafią pięknie ewoluować, rozwijając coraz szersze spektrum ulotnych aromatów jednocześnie będąc winami subtelnymi i soczystymi. Niektóre wina mogą być przechowywane nawet ponad 40 lat.

Źródło: www.drouhin.com


Powiązane artykuły

14.11.2023

Winiarnia Zamojska: Historia, Pasja i Wyjątkowe Polskie Wina

Kiedy myślimy o winach, to często od razu przychodzi nam na myśl słoneczne Toskanie, malownicza Burgundia czy urocze Dolina Napa w Kalifornii. Jednak coraz częściej, także w Polsce, możemy trafić na wina, które zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Jednym z takich wyjątkowych miejsc, gdzie rodzą się niezwykłe polskie wina, jest Winiarnia Zamojska. Dlaczego warto bliżej poznać tę winnicę i spróbować jej wino? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie w niniejszym artykule.