Czy wydra wygra?
Ekspert od win
17.06.2016

Czy wydra wygra?

Autor posta Tomasz Kolecki
Tomasz Kolecki

0/10

Piszę tym razem jedną ręką. Dlaczego? Bo drugą maluję sobie na licu barwy narodowe. Jak tylko skończę jedno i drugie – uciekam z domu, by wraz z przyjacielem drzeć gardła w tłumie nam podobnych.

 O ile moja kochana Maja wielkodusznie sama zadeklarowała swoje wyjście w czasie pierwszego meczu naszych chłopców, o tyle nawet nie mam sumienia prosić ją o to dziś, a tym bardziej narażać na akustykę moich emocji…

Szaleństwo zaczęło się w najlepsze i trwa już druga runda rozgrywek grupowych. Gdyby spojrzeć na pierwsze wyniki i zastąpić reprezentację najbardziej typowymi trunkami, otrzymamy dość dziwne wyniki. Furmint okazał się dużo lepszy od Gruner Veltlinera, dokładnie tak samo zresztą Nebbiolo od trapistów. Touriga Nacional została zamrożona przez islandzki lodowiec, szwedzki glogg nie dał rady Guinnessowi, a Tempranillo ledwo się uporało z pilznerem.

Co będzie się działo dalej, tego nie wiedzą najstarsi górale. Ja tylko mam nadzieje, że dziś wieczorem zdrowa polska okowita pokaże gdzie raki zimują królowi Rieslingowi. Mimo, że strasznie go lubię…

P.S. I już po zabawie, choć emocje nadal grają… Było bardzo, barrrdzo blisko szczęścia. Remis to w sumie dobry wynik, lecz oczami wyobraźni ciągle widzę, jak Arkowi ta noga jednak się nie zaplątała... No i Kung-fu Panda wczoraj zmieniła się w Padawana!


Powiązane artykuły