Carnuntum
Wiedza o winie
15.06.2013

Carnuntum

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Karyntia, rozciągnięta wzdłuż południowego brzegu Dunaju, pomiędzy Wiedniem a granicą ze Słowacją, szczyci się przede wszystkim swoimi winami tworzonymi z odmiany Bauer Zweigelt, który jak nigdzie indziej właśnie tu potrafi pokazać swoje najbardziej „męskie” oblicze.

Oprócz Zweigelt, region może także pochwalić się winami z najbardziej znanych szczepów austriackich, czyli białego Gruner Veltliner i czerwonego Blaufrankisch, a także Pinot Gris i Pinot Blanc, zwanym tu Weissburgunder. Jednak najbardziej oryginalnym winem regionu jest „Gemischter Satz”, czyli wino pochodzące z zestawienia różnych szczepów. A to wszystko dzieje się na powierzchni raptem ok. 950 hektarów winnic.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.