Region Subbałkański
Wiedza o winie
15.06.2013

Region Subbałkański

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Region Subbałkański to ta część Bułgarii, którą często nazywa się Doliną Róż. Podzielony na dwie strefy: Wschodnią i Zachodnią. Sprawdź do wyróżnia wina z tego regionu i jakie szczepy są najpopularniejsze. 

W części Wschodniej znajdziemy znane Sungurlare, którego głównym powodem dumy jest wino Misket, a także aromatyczne wina białe, oparte głównie na odmianach lokalnych i Chardonnay. W części Zachodniej odnajdziemy Sliven, słynący z produkcji najlepszych bułgarskich Muscat, Cabernet Sauvignon, Kadarki i Merlot. Na uwagę zasługuje też Slavyantsi, które dzięki licznym inwestycjom zagranicznym w ostatnich latach, notuje znaczny wzrost produkcji i jakości swoich win.


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?