Argentyna
Wiedza o winie
09.12.2013

Argentyna

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Argentyna to niemal lustrzane odbicie Chile po drugiej stronie Andów, tylko w sporo większym wydaniu. Na północy najważniejszy region winiarski kraju – ogromna i sucha, wymagająca ciągłego nawadniania Mendoza.

Na południu chłodna Patagonia. A wszędzie – pomiędzy rzecz jasna innymi europejskimi odmianami – miejscowa duma: malbec, odmiana sprowadzona prawdopodobnie przez Jezuitów. Czymu się tu tak doskonale zaaklimatyzował? Nie wiadomo. Warto w tym miejscu wspomnieć, że charakterystycznym szczepem, który daje aromatyczne białe wina jest torrontes. W Argentynie nie ma miejsca na winiarstwo garażowe. To kraj ogromnych, idących w tysiące hektarów latyfundiów. A wszystko jest nowe: gigantyczne hacjendy-winiarnie, nowoobsadzone pola, instalacje nawadniające, maszyny i piwnice z tysiącami beczek. I jeszcze te malownicze widoki, gdzie z każdego niemal miejsca winnicy widać ośnieżone Andy. Dzięki naszej selekcji, możesz zamówić wina argentyńskie z dostawą do domu.

Lista regionów:


Powiązane artykuły

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?