Wyjątkowy drink na różne okazje!
Porady
24.06.2013

Wyjątkowy drink na różne okazje!

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Kir royale to jeden z najbardziej popularnych aperitifów we Francji, którego głównym składnikiem jest wino musujące. Nazwany został tak na cześć tamtejszego burmistrza i bohatera wojennego – Felisa Kira.

Ma niezwykły smak, który każdy powinien poznać. Taki koktajl podawany jest przed posiłkiem, pity na stojąco. Jego zadaniem jest pobudzenie apetytu. Często towarzyszą mu przekąski - orzeszki ziemne lub pistacje. Spróbujcie! Kir royale to prawdziwa przyjemność dla podniebienia i humoru!

Przepis Kir royale

Receptura:

  • 10 ml creme de cassis - francuski likier porzeczkowy
  • 100 ml wina musujacego - do uzupełnienia

Wybierz wino musujące z naszej karty: Gancia Prosecco Castellblanch Brut Zero Reserva Cava Metodo Tradicional Prosecco Treviso Extra Dry "Scudo Argento" Ca'Val DOC. Do dekoracji: owoce porzeczki

Sposób przygotowania: Wybrane wino musujące należy mocno schłodzić. Do wysokiego kieliszka do szampana wlać likier porzeczkowy i uzupełnić winem musującym lub szampanem. Kieliszek ozdobić owocami porzeczki. Kieliszek do szampana, o smukłym kształcie na wysokiej nóżce, pojemność od 150-180 ml. W takim kieliszku podaje się koktajle i aperitify zawierające szampan lub wino musujące.

Życzymy smacznego!


Powiązane artykuły

Porady
10/10
27.06.2022

Wino Różowe: Znajdź swój styl Rose

Wina różowe o bajkowych nazwach na etykiecie tj. rose, rosado, rosato, blush wine, pinkish powstają w wyniku krótkiej maceracji skórek czerwonych winogron. Wina te produkowane są w każdym kraju winiarskim, z niemal wszystkich odmian winogron. Dzięki łączeniu cech win białych i czerwonych: dobrej kwasowości, mocnym i trwałym aromatom oraz lekkiej strukturze wykazującej jednak delikatną taniczność, są winami wszechstonnymi, łatwo łączyć je z szeroką gamą potraw, dopasować do gustu wielu entuzjastów win i różnych okazji.