Worcester
Wiedza o winie
21.07.2013

Worcester

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Jeden z najważniejszych i jeden z niewielu regionów winiarskich RPA bez dostępu do Oceanu. Otoczony wzgórzami, posiada unikalny klimat, pozwalający osiągać w czasie doby wysoką amplitudę temperatur dnia i nocy.

Włąśnie ten klimat wpływa bezpośrednio na możliwość koncentracji gron zarówno cukrów, jak i niezbędnych dla wysokiej jakości win kwasów. W swoim wnętrzu skrywa mniejsze organizmy winiarskie, oferujące wina o odmiennym często charakterze, uwarunkowanym lokalną topografią i podłożem. Dominującą rolę w regionie odgrywają odmiany białe, z chlubą winiarzy RPA, czyli Chenin Blanc, a także Chardonnay, Sauvignon Blanc i Colombard. Szczepy czerwone to przede wszystkim ikona kraju – Pinotage, a także słone Cabernet Sauvignon.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.