Włochy: Sandro Boscaini

Włochy: Sandro Boscaini

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Winnice Masi od sześciu pokoleń znajdują się we władaniu rodziny Boscaini. Prezesem firmy Masi Agricola S.P.A. jest Sandro Boscaini, w rodzinny biznes zaangażowane są również jego dzieci Alessandra i Raffaele oraz bracia Bruno i Mario. 

Historia Masi to nie tylko historia rodziny Boscaini lecz również historia licznych winnic położonych w weneckim regionie Veneto.

W 1964 roku Sandro Boscaini ukończył Katolicki Uniwersytet w Mediolanie na kierunku  biznes i ekonomia. Od początku swojej kariery zarządzał sprzedażą i marketingiem w Masi Agricola SpA, a w 1978 r. został prezesem firmy. Na scenie światowej Sandro Boscaini znany jest jako innowator, który intensywnie promuje i wspiera wina z włoskiego regionu Veneto. Ponad to angażuje się w rozwój winiarstwa i podkreśla wagę aspektów kulturowych nieodłącznie związanych z tworzeniem i degustacją tego wyjątkowego trunku. Z tego względu jest on członkiem licznych stowarzyszeń i organizacji zaangażowanych w rozwój i promocję winiarstwa zarówno na szczeblach lokalnych i międzynarodowych.

Historia Masi

Historia Masi to historia licznych winnic położonych w weneckim regionie Veneto, otaczających Weronę – najbardziej romantyczne miasto świata. Nazwa winnicy pochodzi od niewielkiej doliny "vaio dei Masi", która w XVIII w stała się własnością rodziny Boscaini i znajduje się w ich posiadaniu do dnia dzisiejszego. Firma budowała swoją potęgę poprzez sukcesywne nabywanie i zakładanie winnic w starannie wyselekcjonowanych obszarach regionu Veneto, których lokalizacja stwarzała doskonałe warunki dla uprawy winorośli. Najbardziej prestiżową i znaną winnicą, zarządzaną przez Masi Agricola S.P.A. jest zabytkowa posiadłość w Valpolicella, która od 1353 r. znajduje się  w rękach rodziny Serego Alighieri, potomków słynnego włoskiego poety Dantego. Do chwili obecnej Masi rozszerzyła obszar swej działalności. Ekspansja objęła nie tylko włoskie winnice w Toskanii czy Trentino, ale i argentyńską winnicę La Arboleda położoną w region Mendoza. Winnice Masi posiadają wiekową tradycję i doświadczenie, które uchodzą za wzór w całym winiarskim świecie.

Charakter win Masi

Atrakcyjność, równowaga, elegancja  oraz dostępność charakteryzują wina z regionu Vento. Masi wzbogacił wymieniony wachlarz wartości dbając by każde tworzone przez nich wino posiadało najwyższą jakość oraz nowoczesny styl. Spośród wielu win Masi znajdujących się w karcie Winezja.pl doskonałym przykładem jest wino Masi Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C., pochodzące z regionu Vento z apelacji DOC Amarone della Valpolicella Classico. 

Źródło: http://www.masi.it/


Powiązane artykuły

14.11.2023

Winiarnia Zamojska: Historia, Pasja i Wyjątkowe Polskie Wina

Kiedy myślimy o winach, to często od razu przychodzi nam na myśl słoneczne Toskanie, malownicza Burgundia czy urocze Dolina Napa w Kalifornii. Jednak coraz częściej, także w Polsce, możemy trafić na wina, które zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Jednym z takich wyjątkowych miejsc, gdzie rodzą się niezwykłe polskie wina, jest Winiarnia Zamojska. Dlaczego warto bliżej poznać tę winnicę i spróbować jej wino? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie w niniejszym artykule.