Wina wybierane przez Klientów Winezja.pl w 2014 roku
Aktualności
13.01.2015

Wina wybierane przez Klientów Winezja.pl w 2014 roku

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Kilka informacji podsumowujących rezerwacje tysięcy Użytkowników portalu z winami Winezja.pl w 2014 roku. Zobacz po jakie wina najchętniej sięgali nasi Użytkownicy. Zapraszamy do lektury.

Portal z winem Winezja.pl prezentuje w swojej ofercie wina z 21 krajów świata, przy czym zdecydowanie najczęściej i w największych ilościach są rezerwowane wina z Chile, wina z Włoch i wina z Hiszpanii. W dalszej kolejności niezmiennie wysoką popularnością cieszą się wina z Argentyny, Francji, USA, Niemiec, Portugalii i Australii, a od ostatniego roku coraz większe zainteresowanie skupia się wokół win z Gruzji.

Jeśli chodzi o regiony to głównymi rozgrywającymi na mapie świata winiarskiego były Valle Central (21%), Mendoza (10%), Toskania (6%), Castilla La Mancha (5%), Katalonia (4%), Veneto (4%), Sycylia (4%), Puglia (2%) i Abruzji (3%).

Wina chilijskie

Spośród win chilijskich Użytkownicy Winezja.pl w 2014 roku najchętniej wybierali:

Wina włoskie

Jeśli chodzi o wina włoskie, to najczęściej wybór padał na:

Z pośród 10 najczęściej rezerowanych włoskich win 3 nowości (2 wina Masseria oraz Wino Ponte Prosecco Treviso DOC) wprowadzone w minionym roku bardzo przypadły do gustu Użytkownikom Winezja.pl, z czego cieszymy się bardzo i już pracujemy nad nowościami na 2015 rok, jakie niebawem pojawią się na stronie naszego portalu.

Wina hiszpańskie

W przypadku win hiszpańskich wybór najczęściej dotyczył następujących pozycji:

Wśród win hiszpańskich znajduje się wino Candidato Tempranillo, jakie niezmiennie, już kolejny rok jest najczęstszym wyborem Użytkowników Winezja.pl.

Kolor wina

Jak widać wybór najczęściej padał na wina czerwone i dlatego stanowiły one 70% wszystkich wybranych win. Niemniej jednak cieszy nas bardzo, że latem Klienci naszego portalu z winami sięgali częściej po wina musujące, a wśród nich wina frizzante, wina cava i prosecco, jakie znalazły się w pierwszej 10-tce win hiszpańskich i włoskich.

chart 1

Smak wina

Zdecydowanie wina wytrawne najbardziej odpowiadają gustom Klientów Winezja.pl, jacy najchętniej sięgali po wina wytrawne zarówno w przypadku win czerwonych (82%) jak i białych (62%) czy różowych (68%).

Chart 2

Apelacja wina

Jeśli chodzi o apelacje kontrolowanego pochodzenia win, to najczęściej wybory padały na Central Valley (7%), DO Valle del Rapel (4%), Vino de la Tierra de Castilla (4%), Maipo Valley (4%), Valle de Uco (4%), Colchagua Valley (3%), DOCG Chianti (3%), IGT Sicilia (3%), DOC Montepulciano d'Abruzzo (3%).


Powiązane artykuły