Wino Duca di Castelmonte Fiorile Sicilia I.G.T. Rosso 600299

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Duca di Castelmonte Fiorile Sicilia I.G.T. Rosso w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Duca di Castelmonte Fiorile Sicilia I.G.T. Rosso 600299

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
IGT Sicilia Apelacja
27.99 zł

podstawowa

3040 sprzedanych butelek
7.13 średnia ocen: 27 głosów
82 ocena sommeliera

Opis Duca di Castelmonte Fiorile Sicilia I.G.T. Rosso

Włoskie wino regionalne z Sycylii, powstało w oparciu o dwie, typowo lokalne odmiany - Nero d'Avola oraz Frappato. Przez rok było starzone w kadziach. Aromat świeżych owoców, z wybijającą się wiśnią to pierwsze zapachy w kieliszku. W ustach dobrze zbudowane, eleganckie i powabne. Kwasowość dobrze zrównoważona ze słodyczą.

14-16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Carlo Pellegrino & C. S.P.A. producent

Charakterystyka Duca di Castelmonte Fiorile Sicilia I.G.T. Rosso

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Duca di Castelmonte Fiorile Sicilia I.G.T. Rosso

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
02.04.2017

Komentuję rocznik, który jest obecnie w sprzedaży, czyli 2014 (podkreślam to, bo mam wrażenie, że nie wszystkie komentarze sprzed kilku lat pozostają aktualne)... Po otwarciu aromaty dość kontrowersyjne, skóra, siano... Jak to ładnie ujął Wojciech Koronkiewicz (choć w odniesieniu do smaku): nuty stajenki :-) Kolor bardzo jasny (za jasny, jak na nero d'avola, ale może to wina dodatku w postaci mało treściwego syraha?). Wino mało oleiste, lekkie, mocno owocowe. Wyraźnie wyczuwalna wiśnia... Na swój sposób interesujące, w zasadzie z żadnym innym nie jestem w stanie go porównać. Ogólnie: 7-7,5/10.

6.5ocena
16.02.2017

Zapach w kieliszku początkowo szokuje, odrzuca ale po chwili uspokaja że jednak będzie dobrze, smak delikatny przyjemny zdecydowanie polecam.

09.01.2017

Bardzo lekkie wino, wyjątkowo delikatne i niemęczące. Szkoda, że korek nienaturalny ponieważ wolę prawdziwy. Ale mimo to na pewno wrócę do tego wina.

8ocena
13.11.2016

Bardzo przyjemne wino, lekkie z fajną kwasowością i delikatnymi taninami, najlepsza cena.

11.10.2016

Całkiem udane, lekkie wino z przyjemną kwasowością i aromatem owoców.

7ocena
15.05.2016

Przyjemne, owocowe wino, bardzo lekkie. Mała kwasowość i cena , to największe atuty tego trunku. Wyraźnie wyczuwalne owoce jak dla mnie trochę brak mu charakteru i głębi, czy długiego finiszu, ale pije się przyjemnie, warto spróbować, żeby mieć własne zdanie :)

7.5ocena
24.02.2016

mam dobrego "francuza" do codziennego obiadu, to jest mój "sycylijczyk" do podobnych celów, naprawdę niezły

29.11.2014

Faktycznie rześkie i lekkie - jak dla mnie troszkę za kwaśne :), ja doszukałem się jeszcze odrobinę czerwonej porzeczki. Ogólnie godne polecenia.

7ocena
10.04.2013

Lekkie stołowe wino, największym atutem jest cena

7ocena
05.04.2013

Dobre wino stołowe. Pasuje do makaronów i ostrzejszej kuchni. Jak na mój gust troszkę kwaskowate. Wyczuwalne owoce ale brak długości.

5.5ocena
24.06.2011

Tez pozytywne zaskoczenie. Zaraz po otwarciu bardzo przecietne, wydawalo mi sie plytkie, zostwilem na godzine i ...calkowita odmiana, otworzylismy kolejna butelke :)

04.06.2011

Owoce leśne bardziej jeżyny niż wiśnie.Ostre,niezbalansowane .Zgadzam się z W.Korankiewiczem w sprawie stajenki,co prawda nie osiołek ale stary,niezrównoważony muł.

02.06.2011

szerokie , pachnące, zrównoważone, lekkie Sympatyczne jak na sycylie!

8ocena

Ja zaś w smaku doszukałem się nuty stajenki. Bardzo delikatnej. W życiu nie byłem na Sycylii, ale wyobraziłem sobie osiołka niosącego kosze winogron do winnicy. Cubic pisze, że jest to wino lekkie i rześkie. Ja otworzyłem je tuż po skończeniu butelki rieslinga. Dlatego dla mnie wino to zdało się ciężkie, gęste i chropawe. Kto z nas ma rację? Prawdopodobnie obaj. Przekonajcie się zresztą sami.

6.5ocena
05.05.2011

Bardzo miłe zaskoczenie. Jak za tę cenę wino naprawdę godne polecenia. W zapachu bardzo smaczna marmolada wiśniowa. W smaku lekkie, rześkie, o przyjemnej kwasowości. Bardzo dobre do obiadu ale i do lżejszych przekąsek. Szczególnie w cieplejsze dni.