Wina na kobiece spotkania
Porady
01.03.2021

Wina na kobiece spotkania

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

8/10

Wino potrafi wpasować się w niemal każdą sytuację. Może być eleganckim dodatkiem do kolacji, stonowanym i przyjemnym elementem długich dyskusji, a także temperamentnym bohaterem głównym spotkania.

To również najlepszy wybór na towarzysza podczas kobiecych spotkań, łącząc w sobie wyrafinowanie, lekkość i mnóstwo energii. My zaś tradycyjnie już wyruszamy w poszukiwaniu idealnych szczepów i win na kobiece spotkania, tak by Wam zostało nic więcej jak tylko uzbroić się w doskonałą butelkę na tę okazję!

Wino na kobiece spotkania – docelowe cechy

Zacznijmy od zdefiniowania jakiego rodzaju win szukamy. Na tę okazję skupimy się na lekkich smakach, pełnych owoców i radosnego charakteru, z aromatycznym bukietem i wyraźną, acz nie przytłaczającą strukturą. Chcemy bowiem, aby wybrane wino dawało dużo radości, ale jednocześnie nie zdominowało tematu spotkania. Podążymy zatem tropem kilku szczepów, które dają wina skrojone do naszych dzisiejszych potrzeb.

Brilla Prosecco (Glera)

Mało co otwiera spotkania tak dobrze jak kieliszek musującego wina. Orzeźwiające Prosecco z bukietem pełnym zielonych owoców i akcentów kwiatowych, pełne kremowych bąbelków i ekspresyjnego charakteru rozbudza kubki smakowe, wprowadza mnóstwo dobrej energii! To doskonałe wino nie tylko do długich pogaduszek, ale również do celebrowania mniejszych i większych chwil w życiu z przyjaciółkami.

Rocca Ventosa Pinot Grigio

Pinot Grigio z Abruzji o niezwykłej lekkości i subtelności smaku. Nuty zielonego jabłka i gruszki ułożone na smukłej strukturze cechującej się doskonałym balansem i delikatną słodyczą na finiszu. Soczyste i ułożone. Wszystko czego potrzebujemy podczas niezobowiązującego spotkania, na którym wybrane wino powinno być tłem do niekończących się rozmów i zabawy.

Parés Baltà Honeymoon Penedès D.O. (Parellada)

Pares Balta Honeymoon skrywa w sobie niebywały charakter. Z jednej strony orzeźwiające nuty cytrusów, z drugiej delikatna słodycz miodu i konfitury z brzoskwiń. Aromatyczne i delikatne, rześkie i eleganckie zarazem. Wino, które godzi wiele smakowych preferencji i wszystkim dostarcza przyjemności „po równo”. Tym samym warto zabrać je ze sobą na spotkanie, na którym nie zabraknie różnorodnych charakterów!

Tareni Frappato

Kierunek równie wyborny, co nieoczywisty. Endemiczne Frappato uprawiane na Sycylii pod etykietą Tareni dało wino niezwykle urzekające. Można by rzec, że bukiet aromatyczny jaki tutaj znajdziemy to prawdziwa owocowa „petarda”, zawierająca w sobie nuty wiśni, śliwek, porzeczek czy jagód. Esencjonalna struktura pozostawia moc aromatów na podniebieniu na długo, a doskonały balans sprawia, że od kieliszka ciężko się oderwać.

Antinori Santa Cristina (Merlot, Sangiovese)

Jeden z najbardziej ikonicznych duetów winiarskich – Toskania i wina od rodziny Antinori. W przypadku Santa Cristina dostajemy w kieliszku lekkość w owocowym wydaniu zapewnianą przez kupaż Merlot oraz Sangiovese. Niezwykle soczyste i ułożone z eleganckim błyskiem w oku. Planujecie na spotkaniu pizzę albo makarony? Nie zapomnijcie zatem o tym winie, bowiem ciężko o lepszego towarzysza do kuchni włoskiej operującej na bazie sosów pomidorowych!


Powiązane artykuły

Porady
10/10
27.06.2022

Wino Różowe: Znajdź swój styl Rose

Wina różowe o bajkowych nazwach na etykiecie tj. rose, rosado, rosato, blush wine, pinkish powstają w wyniku krótkiej maceracji skórek czerwonych winogron. Wina te produkowane są w każdym kraju winiarskim, z niemal wszystkich odmian winogron. Dzięki łączeniu cech win białych i czerwonych: dobrej kwasowości, mocnym i trwałym aromatom oraz lekkiej strukturze wykazującej jednak delikatną taniczność, są winami wszechstonnymi, łatwo łączyć je z szeroką gamą potraw, dopasować do gustu wielu entuzjastów win i różnych okazji.