Villany

0/10

Region uważany za najlepszy do produkcji win czerwonych na Węgrzech. Po odrodzeniu i przemianach miejscowego winiarstwa w latach 90-ych ubiegłego wieku, oferuje dużą różnorodność win czerwonych, a także białych.

Odnajdziemy tu nasadzenia zarówno rdzennego szczepu Kekfrankos, jak i całej gamy odmian francuskich, wśród których prym wiodą Cabernet Sauvignon, Pinot Noir i Syrah. Miejscowi winiarze, uznawani za czołowych dla całych Węgier, reprezentują różne style, dzięki czemu możemy znaleźć tu wina subtelne i owocowe, ale także bardziej „wymuskane”, starzone w nowej dębinie i mocno skoncentrowane. Wina białe idealnie odzwierciedlają styl win czerwonych i znajdziemy tu zarówno gęste, beczkowe Chardonnay, jak i rześkie i aromatyczne Harslevelu.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.