Urugwaj

0/10

Urugwajczycy sami o sobie mówią, że ich ojczyzna to „mały kraj wielkich win”. Urugwaj jest czwartym najważniejszym producentem wina w Ameryce Południowej. Główne winnice Urugwaju znaleźć można na pofałdowanych wzgórzach wokół Montevideo.

Na południowym zachodzie kraju uznaniem cieszą się dwa regiony winiarskie – Colonia i Carmelo. Natomiast w regionie południowym ceniony jest także okręg Canelones. Bardzo popularnym szczepem w Urugwaju jest Tannat, który okazał się dość łatwy w uprawie, plenny i dobrze poddający się winifikacji.

Lista regionów:
Canelones


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?