Stellenbosch
Wiedza o winie
10.11.2013

Stellenbosch

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Najliczniej reprezentowany i najbardziej popularny na świecie obszar winiarski RPA. Uważany za najstarszy i najbardziej klasowy, reprezentowany jest przez liczną grupę winiarzy o bardzo długiej tradycji swoich firm i potwierdzonej renomie swoich wyrobów.

Głównym reprezentowanym przez miejscowe wina kolorem jest czerwony. Świetne, dymne i ostre Shiraz, słone Cabernet Sauvignon i „zwierzęce” Pinotage są największą chlubą lokalnego przemysłu winnego. Co raz więcej jednak pojawia się tu win białych, opartych głównie na paprykowym Sauvignon Blanc, oleistym i rześkim Viognier i dębowym Chardonnay. Chłodny klimat, podtrzymywany prądami powietrza znad oceanu, pozwala gronom spokojnie dojrzewać pomimo dostępnego całymi miesiącami słońca, jednocześnie wnosząc coś ze swojej morskiej bryzy do smaków win.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.