South Eastern Australia
Wiedza o winie
27.02.2013

South Eastern Australia

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Wina oznaczane w ten sposób pojawiły się na rynku całkiem niedawno, umożliwiając winiarzom luźniejsze komponowanie swoich win przy użyciu gron lub win pochodzących z różnych regionów wschodniej i południowej Australii.

Południowej Australii, czyli Wiktorii, Nowej Południowej Walii i South Australia. Nie oznacza to w żadnym wypadku gorszej jakości wina, a jedynie swobodniejszy wybór, jakim winiarz może się posługiwać przy kompletowaniu wina z surowca zebranego na różnych parcelach, które do niego należą lub z nim współpracują.


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?