Rumunia

0/10

Wydaje się, że przed Rumunią jeszcze daleka droga do podboju światowych rynków, choć pierwsze kroki zostały już poczynione. Najważniejszy mankament to brak pieniędzy i inwestycji, absolutnie koniecznych, by unowocześnić produkcję i poprawić stan winnic.

Ale i to się zmienia. Warto jednak, by był to trend trwały, bo Rumunia to kraj o wielkiej, sięgającej czasów starożytnych tradycji winiarskiej, znakomitych warunkach klimatycznych do uprawy winorośli i sporym wyborze zarówno miejscowych, jak i światowych odmian winogron. A także prześliczne miejsce turystyczne. Inwestycje zagraniczne pojawiają się jak grzyby po deszczu, także z sąsiednich Węgier, bo są tu nawet takie miejsca o warunkach przypominających te w Tokaju.

Lista regionów:
Oltenia


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?