Rumunia

0/10

Wydaje się, że przed Rumunią jeszcze daleka droga do podboju światowych rynków, choć pierwsze kroki zostały już poczynione. Najważniejszy mankament to brak pieniędzy i inwestycji, absolutnie koniecznych, by unowocześnić produkcję i poprawić stan winnic.

Ale i to się zmienia. Warto jednak, by był to trend trwały, bo Rumunia to kraj o wielkiej, sięgającej czasów starożytnych tradycji winiarskiej, znakomitych warunkach klimatycznych do uprawy winorośli i sporym wyborze zarówno miejscowych, jak i światowych odmian winogron. A także prześliczne miejsce turystyczne. Inwestycje zagraniczne pojawiają się jak grzyby po deszczu, także z sąsiednich Węgier, bo są tu nawet takie miejsca o warunkach przypominających te w Tokaju.

Lista regionów:
Oltenia


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.