Elim

0/10

Najbardziej wysunięty na południe region winiarski RPA. Skryty we wnętrzu Cape Agulhas, swoją historię rozpoczął w połowie XIX wieku, kiedy to niemieccy misjonarze przybyli na te ziemie i nadali im pochodzące z Biblii imię – Elim.

Spotykające się w tym miejscu Oceany: Indyjski i Atlantycki, są głównymi kreatorami miejscowego klimatu, a ogromne zróżnicowanie podłóż decyduje o zróżnicowaniu win pochodzących z poszczególnych winnic. Tak, czy inaczej, Elim słynie ponad wszystko z wyjątkowych Sauvignon Blanc, których intensywne, brzoskwiniowe i cytrusowe nuty pomieszane są z tak pożądanymi w winach tego szczepu aromatami liści porzeczki i świeżo skoszonej trawy.


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?