Elim

0/10

Najbardziej wysunięty na południe region winiarski RPA. Skryty we wnętrzu Cape Agulhas, swoją historię rozpoczął w połowie XIX wieku, kiedy to niemieccy misjonarze przybyli na te ziemie i nadali im pochodzące z Biblii imię – Elim.

Spotykające się w tym miejscu Oceany: Indyjski i Atlantycki, są głównymi kreatorami miejscowego klimatu, a ogromne zróżnicowanie podłóż decyduje o zróżnicowaniu win pochodzących z poszczególnych winnic. Tak, czy inaczej, Elim słynie ponad wszystko z wyjątkowych Sauvignon Blanc, których intensywne, brzoskwiniowe i cytrusowe nuty pomieszane są z tak pożądanymi w winach tego szczepu aromatami liści porzeczki i świeżo skoszonej trawy.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.