Niemcy: Reh-Kenderman Gmbh Weinkellerei

Niemcy: Reh-Kenderman Gmbh Weinkellerei

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

9/10

Różnorodność aromatów niemieckich win odkrywa dla wszystkich miłośników tego trunku producent Reh-Kenderman Gmbh Weinkellerei, który dodatkowo zabiera konsumentów w podróż po międzynarodowym winiarskim świecie. 

Reh Kendermann tworzy wysokojakościowe wina w Niemczech oraz poza granicami kraju, które z łatwością można dopasować do zróżnicowanych gustów i okazji.

Ambasador niemieckich win

Reh-Kenderman Gmbh Weinkellerei uważany jest za ambasadora niemieckich win. Producent ma powody do dumy, gdyż w skali światowej, jego wina są najczęściej nagradzanymi niemieckimi winami. Reh Kendermann pragnie odkryć dla swoich konsumentów również nowe smaki i aromaty zagranicznych win np. wina pochodzące z winnic Rumunii charakteryzują  intensywne śródziemnomorskie aromaty. Dodatkowo specjaliści na całym świecie poszukują wyselekcjonowanych marek win, o które stale rozszerzają ofertę firmy Reh Kendermann. Firma jest „domem” wiodących marek win: Black Tower to marka najczęściej sprzedawanych niemieckich win. Natomiast Kendermanns  jest marką najwyborniejszych niemieckich win. Marki 3W oraz Lindemans zabiorą konsumentów na odległe kontynenty, a Val Duna zaprezentuje niepowtarzalne smaki rumuńskich win. Delektując się winami Reh Kendermann można „poczuć różnicę”.

Reh Kendermann - rodzinna firma

Reh Kendermann jest rodzinną firmą. Pasja do wina połączyła wiele pokoleń, aktualnie firmą zarządzają członkowie trzeciego pokolenia. W 1920 roku Carl Reh założył firmę handlującą winogronami, oraz moszczem winnym w Leiwen. Leiwen to osobliwa miejscowość położona w bajkowym, rzecznym krajobrazie środkowej Mozeli na szlakach turystycznych: Mozelskiego Szlaku Wina i Rzymskiego Szlaku Wina. Biznes winiarski Carl’a prosperował doskonale, postanowił  więc otworzyć własną winiarnię. By odnieść sukces Carl Reh ciężko pracował oraz inwestował w nowoczesne technologie.

Narodziny win Kendermanns

W 1947 roku w Bingen nad Renem Hermann Kendermann rozpoczął eksport niemieckich win. W 1965 roku jego synowie: Hans-Walter i Jürgen Kendermann dołączyli do rodzinnego biznesu i założyli winiarnię. To wydarzenie datuje się jako narodziny win Kendermann, do których produkcji użyto gron pochodzące z winnic Rheinhessen, Franken, Rheingau, Mosel i Nahe. Niedługo potem wina  Kendermann zaczęto eksportować do USA, Kanady i Wielkiej Brytanii. W tamtym czasie powstała jeszcze jedna, znakomita marka win, Black Tower, która zdobyła rynki Azji, Południowej Ameryki i Japonii.

Rynek Europy Wschodniej

1980 roku w rodzinny biznes zaangażował się wnuk Carla Reh’a. Przedstawiciele trzeciego pokolenia krzewili i szanowali rodzinne tradycje oraz wartości, wpojone przez ich dziadka. Trzymali się jasno wytyczonego celu, czyli produkować najwyższej jakości wina, które będą sprzedawane na całym świecie. W 1995 roku firma pojęła ważną decyzję. Weszli na rynek Europy Wschodniej i założyli w Rumunii winiarnię Carl Reh.

Reh-Kenderman Gmbh Weinkellerei

W 1997 roku winiarnia Carl Reh w Leiwen  połączyła się z winiarnią Hermann Kendermann, która produkowała wina głównie na eksport. W wyniku scalenia powstała  Reh-Kenderman Gmbh Weinkellerei z siedziba w Bingen, stając się jedną z największych winiarni w Niemczach. Jej dyrektorem został Carl Reh i jest nim do dnia dzisiejszego. W 2001 roku firma  kupił około 300 hektarowe areały pod uprawę winorośli w Południowo-Wschodniej Rumunii. W 2002 roku Reh Kendermann powiększył posiadłości firmy, nabywając kluczowe ziemie ze słynnym, nadmozelskim Rieslingiem w okolicy Leiwen i Trittenheim.

Producent roku 2004

W 2004 roku Międzynarodowy magazyn, zatytułowany “Wine World” ogłosił Reh Kendermann producentem roku win Riesling (Riesling Winery of the Year). Kolejnym sukcesem były doskonałe wyniki sprzedaży win Balck Tower, która w 2005 roku wynosiła 900 000 butelek. Rezultat ten torował drogę do kolejnego wyróżnienia. Mianowicie, wina Black Tower w 2008 roku uhonorowano tytułem: Najczęściej Kupowanych na Świecie Win Niemieckich. Sprzedaż win Black Tower osiągnęła już fenomenalną liczbę 12 milionów butelek.

Sztuka tworzenia win Reh-Kenderman Gmbh Weinkellerei

Według Reh Kendermann na początku procesu produkcji win winiarza można porównać do artysty, który posiada jedynie wizję końcowego rezultatu. Krok po kroku z podstawowych składników, wyłania się wino. Tak jak dla innych artystów, farby czy pędzle przyczyniają się osiągnięcia sukcesu, winiarz bazuje na zdrowych, dojrzałych gronach. Jakość zaczyna się w winnicy, sukcesem zaś jest „przelanie” jej do butelki i nadanie wyjątkowego charakteru wina. Zawód winiarza jest więc pasjonująca sztuką, polegająca na łączeniu szergu czynników w jedną indywidualną całość. Od winorośli do powstania wina wiedzie długa droga. Doświadczeni winiarze  Reh Kendermann Winery Ltd: Christine Pröstler i Philipp Maurer są niezawodnymi uczestnikami tej wyprawy. Jako wybitni enolodzy spędzają rocznie 3 miesiące, obserwując stan dojrzałości winogron i wyznaczają odpowiedni moment zbiorów. Christine Pröstler i Philipp Maurer nadzorują również proces składowania i fermentacji moszczu gronowego. Kiedy wino pomału wyłania swój charakter winiarz z tzw. mistrzem piwnicy monitoruje proces fermentacji, regularnie próbując wino.  Kiedy wino osiągnie idealną równowagę kwasowości i owoców, jest transportowane do specjalnych zbiorników gdzie dojrzewa. Sztuką dla winiarza jest również stworzenie końcowej kompozycji cuvées, czyli uzyskanie wina metodą zestawienia win lub gron pochodzących z kilku szczepów lub winnic, które nadadzą indywidualny styl marce danego wina. Tworząc wina winiarze  Reh-Kenderman Gmbh Weinkellerei łączą serce, z rozumem i intuicją, co jest gwarancją najwyższej jakości, która pozytywnie zaskoczy wszystkich miłośników win.  Można śmiało powiedzieć, ze firma Reh Kendermann Winery przyczyniła się do ugruntowania silnej pozycji niemieckich win na scenie winiarskiego świata. Aktualnie sprzedaje swoje trunki w 54 krajach i bez wątpienia jest liderem niemieckiego przemysłu winiarskiego.

Źródło: http://www.reh-kendermann.de 


Powiązane artykuły

14.11.2023

Winiarnia Zamojska: Historia, Pasja i Wyjątkowe Polskie Wina

Kiedy myślimy o winach, to często od razu przychodzi nam na myśl słoneczne Toskanie, malownicza Burgundia czy urocze Dolina Napa w Kalifornii. Jednak coraz częściej, także w Polsce, możemy trafić na wina, które zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Jednym z takich wyjątkowych miejsc, gdzie rodzą się niezwykłe polskie wina, jest Winiarnia Zamojska. Dlaczego warto bliżej poznać tę winnicę i spróbować jej wino? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie w niniejszym artykule.