Hiszpania: Matarromera

Hiszpania: Matarromera

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

8/10

Matarromera jest prestiżową, hiszpańską grupą winiarską, znaną z produkcji win oraz oliwy. By dzielić się pasją winiarską i szerzyć wini kulturę Matarromera poza produkcją win i oliwy prowadzi rozwiniętą na dużą skalę enoturystykę. 

Matarromera jest właścicielem hotelu Emina Cottage i restauracji La Espadaña San Bernardo. Miejsce gdzie prowadzona jest działalność grupy już od wieków słynie z uprawy winogron.

Matarromera - historia

Pierwsza plantacja winogron została zasadzona przez braci Cystersów, którzy przybyli do  Valbuena de Duero w XII wieku. Zbudowali tu Klasztor Świętej Marii Valbuena (skarb średniowiecznej architektury i miejscowy symbol historii). Mnisi przywieźli nowe szczepy z Francji, dostosowali je do lokalnych warunków i ulepszyli lokalnymi metodami produkcji win. 

Winnice i winiarnie

Posiadłości winiarskie należące do grupy położone są w sercu doliny Duero, jednego z najlepszych regionów winiarskich Hiszpanii. Winnice i winiarnie znajdują się w kilku apelacjach, które malowniczo otacza rzeka Duero: Ribera del Duero, Rueda, Cigales i Toro. W skład Grupy Matarromera wchodzi 7 winiarni, w których powstają wysokiej klasy wina. Mattarromera posiada 415 hektarów winnic.

Szczep Tinto Fino

Większą część winnic pokrywają szczepy Tinto Fino, zdecydowanie mniejszy obszar przeznaczony jest na uprawę międzynarodowych szczepów: Cabernet Sauvignon i Merlot.

Wina Matarromera

Wina Matarromera dostępne są w ponad 50 krajach na całym świecie. Niewątpliwie jest to producent, który cieszy się uznaniem zarówno na lokalnej jak i międzynarodowej winiarskiej scenie. Obecnie grupą Matarromera zarządza Carlos Moro: biznesmen, przedsiębiorca i innowator branży winiarskiej. Przez wiele lat rodzina Moro uprawiała winorośl i rozwijała produkcje win, bazując na dziedzictwie przodków. W 1988 roku Carlos Moro postanowił usprawnić produkcję i zbudował nową winiarnię wyposażoną w najnowszą technologię. Połączył nowoczesność z tradycją. Ponadto w celu utrzymania najwyższej jakości win Carlos Moro wdrożył szczegółowe procedury kontroli zarówno surowców jak procesów produkcyjnych. Twórca doskonałych hiszpańskich win odniósł międzynarodowy sukces zdobywając wiele prestiżowych nagród oraz uznanie w całym świecie winiarskim. Filozofia firmy łączy tradycję, innowację i najwyższą jakość.

Źródło: www.matarromera.es


Powiązane artykuły

14.11.2023

Winiarnia Zamojska: Historia, Pasja i Wyjątkowe Polskie Wina

Kiedy myślimy o winach, to często od razu przychodzi nam na myśl słoneczne Toskanie, malownicza Burgundia czy urocze Dolina Napa w Kalifornii. Jednak coraz częściej, także w Polsce, możemy trafić na wina, które zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Jednym z takich wyjątkowych miejsc, gdzie rodzą się niezwykłe polskie wina, jest Winiarnia Zamojska. Dlaczego warto bliżej poznać tę winnicę i spróbować jej wino? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie w niniejszym artykule.