Hawkes Bay
Wiedza o winie
21.11.2013

Hawkes Bay

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Położony na Wyspie Północnej, drugi według rozmiaru upraw, region winiarski Nowej Zelandii, obecny na mapie od ponad 100 lat! Stuprocentowa stolica nowozelandzkiego Chardonnay, którego lokalni producenci poczynili w ostatnich latach niebagatelne postępy w jakości i charakterze win.

Nie pozostało to bez echa i ekstraktywne, delikatnie pachnące owocami i pozbawione nadmiernego traktowania dębowymi beczkami wina, cieszą się niesłabnącym rozkwitem popularności na całym świecie. Cieplejszy niż na Wyspie Południowej klimat pozwala na szeroki wachlarz uprawianych odmian. Oczywiście ważną rolę odgrywa tu kuzyn Chardonnay - Pinot Noir, a także Sauvignon Blanc – największy sukces winiarstwa całego kraju. Bez problemu znajdziemy jednak wina Cabernet Sauvignon, Merlot i Syrah.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.