Andaluzja
Wiedza o winie
21.11.2013

Andaluzja

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

To, że Andaluzja jest największym producentem wina w europie, mówi jeszcze niewiele. Ale nazwy win, które tam powstają, każą bez zwłoki nabrać szacunku dla tego regionu.

Wystarczy choćby wspomnieć Sherry, które daje nam się poznać jako producent wybitnych win o przeróżnych twarzach: od lekkiego, idealnego na upalne dni Fino, aż po cudowną ambrozję jaką są wina Pedro Ximenez. A jakby tego mało, to jeszcze „na okrasę” możemy spróbować najlepszej hiszpańskiej brandy, jakimi są lokalne „wypalanki”, wytwarzane w systemie „solera”. Kolejnym klejnotem andaluzyjskiej ziemi jest niepowtarzalna i wyjątkowa w smaku Malaga, której każdy miłośnik wina przynajmniej raz w życiu powinien skosztować.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.