Douro Valley
Wiedza o winie
20.01.2013

Douro Valley

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Najbardziej rozsławiony i klasowy region Portugalii. To właśnie tu, u ujścia rzeki Douro do Atlantyku powstaje największy skarb tego kraju – Porto. Lecz Douro to nie tylko wyśmienite wzmacniane wina słodkie, potrafiące przetrwać dekady, jeśli nie stulecia.

Lokalni producenci, rozsiani wzdłuż biegu rzeki, aż po granicę z Hiszpanią, są zdolni zaoferować wina konkurujące z najlepszymi na świecie. Tęgie, mocarne, balsamiczne, a jednocześnie uwodzicielsko rześkie i gładkie jak jedwab. Lata pewnego zbytu win do Zjednoczonego Królestwa, pozwalały winiarzom na inwestycje, podróżowanie i naukę w najlepszych regionach świata. Dzięki temu właśnie, oraz lokalnym szlachetnym odmianom Touriga Nacional, Tinta Barocca i Alicante Bouschet, ich wina są jednymi z najbardziej pożądanych przez konsumentów wina.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.