Cydr lubelski wybierz swój smak
Porady
29.04.2022

Cydr lubelski wybierz swój smak

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

9/10

Cydr lubelski to lekki i orzeźwiający, niskoprocentowy alkohol z jabłek. Produkowany przez fermentację świeżo tłoczonego soku lub koncentratu z soku jabłkowego. Świetnie gasi pragnienie, a w szklance cieszy oko połyskiem czystego złota. 

Jego uniwersalność sprawia, że można pić go zarówno solo, jak i do posiłków. Prosto z butelki lub przez słomkę – odkrywając jeszcze bardziej owocowy smak. Przed nami wiosna, lato, pikniki, słońce, wakacje, plenery, festiwale, grille, chwile relaksu w ogrodzie czy na tarasie. Wszystko to z cydrem lubelskim zyskują jeszcze więcej radości i uroku.

Cydr skarb Lubelszczyzny

Produkcja cydru lubelskiego od jabłka aż po samą butelkę odbywa się na Lubelszczyźnie. Lubelszczyzna wyróżnia się długimi tradycjami sadowniczymi. Jest regionem zielonym, bogatym krajobrazowo i różnorodnym kulturowo. W lubelskich sadach spotkać można najstarsze odmiany jabłoni tj. Piękna z Boskoop, Kosztela, Kronselka, Reneta i ukochana, pachnąca latem Antonówka. Tutejsze jabłka posiadają niezwykły aromat i smak, który zawdzięczają unikalnemu położeniu, zróżnicowanej rzeźbie terenu, doskonałej glebie i sprzyjającemu klimatowi. Bogactwo smaku owocu trafia wprost do butelki cydru.

Cydr lubelski to różnorodność smaków i rodzajów

Cydr dzieli się na spokojny, musujący oraz gazowany. Cydr lubelski ma w swojej ofercie różnego rodzaju cydry, na przykład cydr lubelski lodowy. Ten trunek powstaje z tak zwanej esencji uzyskiwanej z jabłek, które uległy lekkiemu przymrożeniu. Dzięki temu w cydrze skryty jest złożony aromat i niepowtarzalny smak. Do wytworzenia 1 litra cydru lubelskiego lodowego potrzeba aż 5,5 kg jabłek! Cydr lubelski lodowy ma ogromny potencjał i może być konkurencją dla węgierskich tokaji lub niemieckich Eiswein. Cena cydru to ok 39,99 zł.

Cydr lubelski pochwalić się może cydrem lubelskim niefiltrowanym. Jest to najwyższej jakości, naturalny cydr, produkowany w 100% z soku jabłkowego (nie z koncentratu). Cydr lubelski niefiltrowany to kwintesencja naturalnego cydru, poddawany jest fermentacji w niskiej temperaturze, dzięki czemu wszystkie walory jabłek wykorzystanych do jego produkcji zostają zachowane. Cydr lubelski niefiltrowany jest naturalnie mętny, lekko musujący i słodki. Cena tego cydru lubelskiego wacha się w granicach 13,99 zł.

Kolejnym produktem wartym polecenia od cydru lubelskiego jest Perry. Jest to inaczej cydr lubelski gruszkowy, wytwarzany z najlepszej jakości polskich gruszek. Cydr lubelski gruszkowy również poddawany jest fermentacji w niskiej temperaturze. Jest naturalnie musujący i słodki, zachowuje wszystkie aromaty gruszki. Cydr lubelski gruszkowy, czyli Perry kosztuje ok 4,99 zł za pojemność 0,4 l do 13,99 zł za 1 l.

Pisząc o cydrze lubelskim nie sposób zapomnieć o niezwykle ciekawym, intrygującym cydrze lubelskim miodowym. Powstaje on również z naszych polskich jabłek, natomiast dodawany jest do niego miód wielokwiatowy. Cydr lubelski miodowy jest niesamowicie orzeźwiający, jego naturalna kwasowość jest przełamana delikatną słodyczą, a dodatek miodu niezwykle intrygujący. Cena cydru lubelskiego miodowego to ok 13,99 zł.

Cydr lubelski jaka cena

Niepodważalną zaletą cydru lubelskiego jest jego atrakcyjna cena. Tak jak napisałam powyżej, cena cydru lubelskiego wacha się od 4,99 zł za pojemność 0,4l do 13,99 zł za 1l. Wyjątkiem jest Cydr Lubelski Lodowy, którego cena wynosi ok 39,99 zł. Jego dostępność też jest bardzo dobra, można kupić go w marketach oraz sklepach specjalistycznych. Na korzyść wyboru sklepu specjalistycznego przemawia fakt, iż klient ma tam pewność co do jakości produktu oraz może liczyć na świetne doradztwo personelu.

Cydr lubeslki kiedy i z kim smakuje najlepiej 

Cydr lubelski cieszy się bardzo dobrą opinią wśród konsumentów. Szczególnie w okresie letnim wiele osób sięga zarówno po klasyczny cydr lubelski, jak i cydr lubelski miodowy, lodowy, gruszkowy etc. Dzięki bogatej ofercie cydru lubelskiego każdy może znaleźć coś dla siebie według własnych preferencji, dlatego opinie na temat tych produktów są tak dobre. Cydr lubelski zapewni orzeźwienie i energię na każdą letnią imprezę jak, spotkanie w gronie najbliższych i przyjaciół.


Powiązane artykuły

Porady
10/10
27.06.2022

Wino Różowe: Znajdź swój styl Rose

Wina różowe o bajkowych nazwach na etykiecie tj. rose, rosado, rosato, blush wine, pinkish powstają w wyniku krótkiej maceracji skórek czerwonych winogron. Wina te produkowane są w każdym kraju winiarskim, z niemal wszystkich odmian winogron. Dzięki łączeniu cech win białych i czerwonych: dobrej kwasowości, mocnym i trwałym aromatom oraz lekkiej strukturze wykazującej jednak delikatną taniczność, są winami wszechstonnymi, łatwo łączyć je z szeroką gamą potraw, dopasować do gustu wielu entuzjastów win i różnych okazji.