Coastal

0/10

Coastal jest dość luźnym terminem winiarskim, oznaczającym pochodzenie wina z obszaru skupiającego wewnątrz siebie mniejsze, bardziej rozpoznawalne nazwy regionów winiarskich, takich jak Stellenbosch, Swartland, Paarl i Constantia.

Daje to winiarzom możliwość sięgania po grona z każdego z tych regionów, by móc uzyskać z dowolnego z nich grona oferujące cechy, które winiarz chce umieścić w tworzonym przez siebie winie o takim oznaczeniu. Jedyne, co słowo Coastal umieszczone na etykiecie mówi nam na pewno, to że wino nie nosi na sobie oznaczenia Wine of Origin, które jest zarezerwowane dla win pochodzących z jednego regionu.


Powiązane artykuły

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?