Coastal

0/10

Coastal jest dość luźnym terminem winiarskim, oznaczającym pochodzenie wina z obszaru skupiającego wewnątrz siebie mniejsze, bardziej rozpoznawalne nazwy regionów winiarskich, takich jak Stellenbosch, Swartland, Paarl i Constantia.

Daje to winiarzom możliwość sięgania po grona z każdego z tych regionów, by móc uzyskać z dowolnego z nich grona oferujące cechy, które winiarz chce umieścić w tworzonym przez siebie winie o takim oznaczeniu. Jedyne, co słowo Coastal umieszczone na etykiecie mówi nam na pewno, to że wino nie nosi na sobie oznaczenia Wine of Origin, które jest zarezerwowane dla win pochodzących z jednego regionu.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.