Castilla Leon
Wiedza o winie
10.10.2013

Castilla Leon

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Ogromny region położony na północ i zachód do Madrytu. W jego granicach znajdziemy wiele słynnych apelacji, jak choćby Ribera del Duero i Toro, które specjalizują się w produkcji dobrze zbudowanych, rasowych win czerwonych.

Odnajdziemy także Rueda, wytwarzającą jedne z najpoważniejszych Sauvignon Blanc na świecie. Nowymi gwiazdami na mapie regionu są Bierzo i Cigales, jednak szczególną uwagę należy poświęcić winom regionalnym Castilla y Leon pochodzącym od najlepszych producentów regionu, których historię śmiało możemy porównać do spotkanej już w czasie powstawania „Supertoskanów”.


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?