Alzacja

0/10

Położona przy granicy niemiecko francuskiej Alzacja, poprzez dzieje historii zawdzięcza swój charakter obydwu kulturom. Nie inaczej jest z winami. Poznaj region Alzacja.

Produkując najczęściej odmianowe, aromatyczne wina białe, ukazuje wiele twarzy – od krystalicznych i orzeźwiających Rieslingów, przez krągłe i mineralne Pinot Gris i Pinot Blanc, po aromatyczne i zapadające bez trudu w pamięci Muscat i Gewurztraminer. Największym skarbem tutejszego winiarstwa są słynne wina słodkie vendange tardive i sellection de grains nobles, produkowane tak jak wina wytrawne z poszczególnych odmian. Ciekawostką jest też lokalna wersja Pinot Noir, która przez swoją delikatną strukturę, owocowy smak i świetną kwasowość jest wręcz idealnym winem-towarzyszem różnorakiego pożywienia.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.