Bekaa Valley
Wiedza o winie
03.05.2013

Bekaa Valley

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Leżąca blisko równika, usytuowana na płaskowyżu dolina Bekaa, stanowi główną część ziem uprawnych Libanu. W dolinie tej znajdziemy kilku śmiałków, którzy natchnieni wizytami we Francji, postanowili uczynić z Libanu kraj winiarski.

Prowadząc uprawy głównie szczepów pochodzących z Bordeaux, dużą uwagę poświęcają lokalnym odmianom białym, Obaideh i Merwah, a także pogardzanej w Europie odmianie Cinsault, która tam odnalazła swoją nową ojczyznę. Wina Bekaa odróżniają się jednak od win bordoskich, które były natchnieniem ich powstania, starzejąc się od nich dużo szybciej, lecz także będąc bardziej od nich ekspresyjnymi.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.