rating 8/10

Trapiche od ponad 125 lat zajmuje czołowe miejsce na argentyńskim rynku wina. Producent win doskonale wykorzystał siłę i możliwości tamtejszego winiarstwa. Trapiche jest wiodącym exporterem win z tego kraju i liderem sprzedaż win szczepu Malbec - dumy miejscowych winiarzy.

Wina Trapiche doskonale odzwierciedlają różnorodności Argentyny oraz miejsce ich pochodzenia. A to za sprawą licznych winnic, zajmujących łącznie ponad 1000 ha oraz 200 niezależnych producentów, którzy dostarczają winogrona z najlepszych regionów Argentyny. Dzięki temu Trapiche produkuje wysokiej klasy trunki, nadające się na każdą okazję (od codziennej konsumpcji aż po wyjątkowe uroczystości) oraz tworzy nowe trendy i styl win, który wyróżnia się na światowym rynku wina.

Potęga Trapiche

Właścicielem Trapiche jest Grupo Penaflor SA, plasujący się wśród 10 największych grup winiarskich świata. O potędze Trapiche świadczą nie tylko instalacje nawadniające, nowoczesne maszyny, piwnice z tysiącami beczek, innowacyjne technologie lecz również liczby.Trapiche zatrudnia 400 pracowników, winnice zajmują 2655 acrów, zdolność produkcyjna winiarni wynosi 30 millionów litrów, a wina Trapiche eksportowane są  do ponad 80 krajów na całym świecie.

Trapiche - inwestycje i rozwój

Sercem Trapiche jest Nueva Mayorga, położona w Mendozie, najważniejszym regionie winiarskim Argentyny. By zoptymalizować procesy produkcji i spełniać najwyższe standardy Trapiche przeprowadził szereg inwestycji. W listopadzie 2008 roku, z okazji obchodów 125 rocznicy Trapiche, otworzono nową winiarnię. Jej historia sięga 1912 roku, posiadłość zajmuje 10 hektarów i leży w urokliwym miejscu, otoczona winnicami i plantacjami drzewek oliwnych. Trapiche w 2006 zakupił opuszczony od 1970 roku przez byłych właścicieli zakład. Winiarnia została kompleksowo zmodernizowana i wyposażona w najnowsze technologie z zachowaniem jej pierwotnego charakteru. Winiarnia jest prawdziwą perełką architektoniczną, bowiem została zbudowana w stylu renesansowym. Cechują ją symetria i harmonia bryły, monumentalne fasady, ściany upiększane fryzami, horyzontalne linie i jasna elewacja. Jako budynek użyteczność, służący do produkcji win, jest słynnym zabytkiem architektury renesansowej w Argentynie.  

Trapiche - jakość, innowacja i różnorodność

Jakość, innowacja i różnorodność wyznaczają kierunek działań Trapiche, oraz stanowią fundament, który umożliwia stały rozwój i postęp. Z ww. sztandarowymi wartościami łączy się filozofia zrównoważonego rolnictwa. Trapiche stosuje ekologiczne metody uprawy winorośli, wspiera naturalne rozwiązania i zakazuje używania chemikaliów, herbicydów itp. szkodliwych środków. Trapiche funkcjonuje z zgodzie z ekosystemem oraz bioróżnorodniością, wierzy ze fazy księżyca i położenie innych planet wpływają na winorośl, tak jak wpływają na przypływy i odpływy morza. Wszystkie prace w winnicach planuje się więc tak, by brać pod uwagę poszczególne fazy księżyca.

Wina Trapiche odzwierciedlają doświadczenie, kompetencję i dumną historię winiarzy, którzy je tworzą. Są owocem ich pasji i zaangażowania oraz wyrazami uznania dla argentyńskiego winiarstwa.

Źródło: www.trapiche.com.ar