Bairrada

0/10

Arcyciekawy region położony pomiędzy Atlantykiem a Dao. Jego produkcja zdominowana jest przez dwa szczepy, dające wina charakterystyczne i niespotykane w pozostałych regionach Portugalii.

Dominującą odmiana białą jest Bical, którego wina są wyraźnie kwasowe i lekkie w budowie, co pozwala lokalnym winiarzom wytwarzać jedne z najciekawszych win musujących świata. Odmianą czerwoną, która odpowiada za charakter miejscowych win, jest Baga. Wina tego szczepu oferują ciemną, nasyconą suknię, ale przede wszystkim potężną strukturę tanin, jedną z najtwardszych spotykanych w winach. To właśnie ze względu na tą cechę, czerwone wina z Bairrada potrafią dojrzewać i zmieniać się latami.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.