Alentejo

0/10

Dla wielu Alentejo, razem z sąsiadującym Ribatejo, to bastion prawdziwie portugalskiego charakteru. Wina zbudowane najczęściej z odmian Aragones i Trincadeira. Sprawdź czym charakteryzują się wina z regionu Alentejo.

Są intensywne, o miękkich taninach, zwierzęcych aromatach pomieszanych ze szczodrą owocowością i wręcz urzekają swoim oryginałem i na długo pozostają w pamięci. Trzeba też pamiętać, że to właśnie Alentejo rozpoczęło nową erę portugalskiego winiarstwa, wprowadzając nowoczesne metody prowadzenia winnic i produkcji win, jakie można było już spotkać w innych krajach produkujących wina najwyższej próby.


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?