Alentejo

0/10

Dla wielu Alentejo, razem z sąsiadującym Ribatejo, to bastion prawdziwie portugalskiego charakteru. Wina zbudowane najczęściej z odmian Aragones i Trincadeira. Sprawdź czym charakteryzują się wina z regionu Alentejo.

Są intensywne, o miękkich taninach, zwierzęcych aromatach pomieszanych ze szczodrą owocowością i wręcz urzekają swoim oryginałem i na długo pozostają w pamięci. Trzeba też pamiętać, że to właśnie Alentejo rozpoczęło nową erę portugalskiego winiarstwa, wprowadzając nowoczesne metody prowadzenia winnic i produkcji win, jakie można było już spotkać w innych krajach produkujących wina najwyższej próby.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.