15 listopada otwieramy Beaujolais Nouveau 2018
Aktualności
09.11.2018

15 listopada otwieramy Beaujolais Nouveau 2018

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

9/10

W tym tygodniu na swoją listę zakupów obowiązkowo wpisz wino - Beaujolais Nouveau 2018. To młode wino z tegorocznych zbiorów we Francji. Otwieramy je zawsze w trzeci czwartek listopada.

Tradycja ma już ponad 30 lat. My też ją podtrzymujemy i sięgamy po młode wino z winnicy Jospeh Drouhin. Dołącz do nas!

Zanim otworzysz butelkę, czyli co warto wiedzieć o Beaujolais Nouveau

Beaujolais Nouveau to młode wino, butelkowane zaledwie 6-8 tygodni po zbiorach. Swój wyjątkowo świeży, owocowy charakter zawdzięcza specjalnej metodzie winifikacji. Polega na macerowaniu całych owoców bez ich wyciskania. Dzięki temu wino jest soczyste, rześkie, pozbawione tanin i o wyraźnej kwasowości. Produkowane jest z odmiany Gamay. Ma charakterystyczne nuty zapachowe: banana, malin i jeżyn, a czasami także gumy balonowej.

Beaujolais Nouveau to synonim zabawy na całym świecie

Prawdopodobnie historia tego wydarzenia zaczęła się od pracowników winnicy, którzy młodym winem wynagradzali sobie intensywny czas winobrania. Następnie stopniowo zaczęło się ono pojawiać w barach i bistrach w Lyonie oraz innych miastach regionu Beaujolais. Dostrzeżono w nim potencjał i dziś młode wino eksportuje się na cały świat. Od 1985 roku Beaujolais Nouveau po raz pierwszy w danym roku otwieramy w trzeci czwartek listopada. Tego dnia wszyscy się bawią. Niektórzy nawet nieco dłużej. W mieście Beaujeu, od którego wzięła się nazwa Beaujolais, odbywa się aż pięciodniowe święto Les Sarmentelles.

Beaujolais Nouveau 2018.jpg

Świętujemy z Joseph Drouhin Beaujolais Nouveau 

„W 2018 roku warunki pogodowe były idealne. Beaujolais Nouveau 2018 z pewnością będzie winem z charakterem. Jest skoncentrowane, pełne czarnych i czerwonych owoców. Wierzymy, że każdemu będzie smakować i towarzyszyć podczas święta młodego wina” - ocenia Frédéric Drouhin. Brzmi obiecująco? Warto jeszcze dodać, że Joseph Drouhin jest jedną z lepszych winnic na świecie. Należy do elitarnego stowarzyszenia Primum Familiae Vini, zrzeszającego zaledwie 11 rodzin winiarskich na całym świecie.

Beaujolais Nouveau 2018 od Josepha Drouhina jest dostępne w cenie 34,99 zł. Nie zapomnij schłodzić wina przed podaniem.


Powiązane artykuły