Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish VB.06

4.9 (11)
Ocena sommeliera 80 pkt
76,49 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 519
Sprzedanych butelek
Nagrody winiarskie 1
Nagrody winiarskie

Opis Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish

Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish - mieszana szkocka whisky, której podstawą jest single malt Tullibardine z regionu Highland. Nazwa nawiązuje do czczonej po dzień dzisiejszy królowej Marii Stuart, która została konorowana w 1561 roku na królową Szkocji. Pierwotne destylaty tej whisky dojrzewają w beczkach po bourbonie, następnie finalny blend przelany został do beczek po sherry na dalszy proces dojrzewania. Whisky pachnie intensywnie i słodko z lekkim dymnym finiszem. Odnajdziemy w niej aromaty rodzynek, marcepanu oraz przypraw takich jak goździki i cynamon. W smaku słodko-dębowe nuty. Wyczuwalny pieprz, suszone owoce, rodzynki, dębina, karmel. Zdecydowany wpływ sherry, który oddaje delikatną słodycz a zarazem cierpkość i lekką taniczność.
16℃
temp. podania
40%
Zawartość alkoholu
Tullibardine
Producent

Opinie klientów

4.9
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
11 opinii
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Solidna whisky,
Solidna whisky, ciekawy posmak sherry, dla mnie jednak za bardzo wyrazisty, wole butelkę tego producenta bez leżakowania w beczkach po sherry, jest mniej nachalna w smaku. Oczywiście to subiektywne odczucie, whisky mimo uwag jest świetna jak na ten przedział cenowy i wartka każdej wydanej złotówki :)
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Bardzo przyjemne whisky,
Bardzo przyjemne whisky, pełne smaku. Leżakowanie w beczkach Sherry mocno wyczuwalne w smaku. Solidna oraz bardzo dobra propozycja w tej kategorii cenowej.
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Bardzo dobra whisky,
Bardzo dobra whisky, jeszcze smaczniejsza i delikatniejsza od Highland Queen Blended Scotch Whisky 3YO, ze względu na leżakowanie w beczkach po Sherry.

3 produkt(ów)

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto