Włochy: Castellani

Włochy: Castellani

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Pod koniec XIX wieku Alfredo Castellani, winiarz z długoletnim doświadczeniem postanowił, rozpocząć produkcję i sprzedaż swoich własnych win. W 1903 roku firma została wpisana do rejestru Izby Handlowej w Pizie. 

Synowie Alfredo Duilio oraz Mario rozwinęli firmę oraz wprowadzili ją w okres ekspansji, natomiast eksport wina na dużą skalę rozwinął Giorgio – syn Dulia.

Castellani

Giorgio był niezwykle ambitnym mężczyzną, który z determinacją dążył do osiągnięcia wyznaczonych celów. W 1966 roku powódź, która dotknęła region dokonała ogromnych zniszczeń w winiarni Montecalvoli. Zdecydowano więc o tymczasowym przeniesieniu firmy do posiadłości Burchino, położonej na wzgórzach Terricciola. Brat Giorgio - Roberto wybitny dziennikarz, znanej florenckiej gazety „Il Giornale del Mattino” pomógł winiarni wrócić do dawnej świetności oraz zaangażował się w dalszy rozwoju rodzinnego biznesu. Roberto rozpoczął podbój dalekich rynków i eksport win włoskich na cały świat. Tym samym przyczynił się do międzynarodowego sukcesu i rozpoznawalności win Chianti.

Początek 1982 roku okazał się tragiczny dla firmy, wówczas w czasie sylwestrowej nocy spaliła się znaczną cześć posiadłości winiarskich. Na szczęście w kilka miesięcy po tym wydarzeniu bracia Castellani nabyli nową posiadłość winiarską Campomaggio i wkrótce firma znów z sukcesem stanęła na nogi.

Castellani - wina i winorośle

Uprawą winorośli i produkcją win Castellani zarządzają wybitni specjaliści: młody enolog Sabino Russo oraz agronom Federico Comessi. Wino Castellani odzwierciedla szlachetne miejsca pochodzenia, jakim jest jeden z najbardziej znanych regionów winiarskich, czyli Toskanię. Obecnie Castellani posiada następujące posiadłości winiarskie: Campomaggio, Poggio al Casone, Ceppaiano, Burhino oraz Travalda.

Źródło: http://www.castelwine.com


Powiązane artykuły

14.11.2023

Winiarnia Zamojska: Historia, Pasja i Wyjątkowe Polskie Wina

Kiedy myślimy o winach, to często od razu przychodzi nam na myśl słoneczne Toskanie, malownicza Burgundia czy urocze Dolina Napa w Kalifornii. Jednak coraz częściej, także w Polsce, możemy trafić na wina, które zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Jednym z takich wyjątkowych miejsc, gdzie rodzą się niezwykłe polskie wina, jest Winiarnia Zamojska. Dlaczego warto bliżej poznać tę winnicę i spróbować jej wino? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie w niniejszym artykule.