rating 8/10

Cin&Cin jest to polska marka win musujących oraz stołowych, wyprodukowanych przez firmę Ambra. W skład marki wchodzą również wina poddanie procesowi dealkoholizacji. Powstały napój bezalkoholowy to Cin&Cin alcohol free.

Cin&Cin free jest bardzo dobrą alternatywą, jeśli chcemy celebrować ważny dla nas moment, a z różnych względów nie chcemy, bądź nie możemy pozwolić sobie na wypicie wina zawierającego alkohol. Proces dealkoholizacji ingeruje w strukturę wina, więc byłoby błędem oczekiwać od wina bezalkoholowego identycznych aromatów jakie posiada wino zawierające alkohol. Jednakże, cały świat idzie do przodu, a razem z nim technologia. Metody odfiltrowywania alkoholu są coraz lepsze i nie możemy się zniechęcać. Niedługo mogą nadejść takie czasy, iż różnicą w winie alkoholowym i bezalkoholowym będzie jedynie zawartość alkoholu.

Jak powstaje Cin&Cin alkohol free?

Bazą do produkcji Cin&Cin free są wina pochodzące z terenów Unii Europejskiej, poddawane procesowi „dealkoholizacji”, czyli w pewnym sensie usunięcia alkoholu z wina. Możemy wyróżnić dwie metody dealkoholizacji wina. Jedna z nich to metoda wirujących stożków. Polega ona na wytrącaniu alkoholu z wina siłą odśrodkową. Metoda ta jest dość droga, ze względu na ceny specjalistycznych maszyn potrzebnych do jej zastosowania. Tańszą metodą jest ekstrakcja próżniowa. Polega ona na podgrzaniu wina do 35˚C w próżni i w niskim ciśnieniu. W taki sposób cały alkohol odparuje. W przypadku win Cin&Cin alkohol free, do usunięcia alkoholu z wina używana jest właśnie metoda destylacji próżniowej.

Wino bezalkoholowe Cin&Cin – zawartość alkoholu

Czy wino Cin&Cin free ma alkohol? Odpowiedź na może wydawać się oczywista, jednak nie do końca tak jest. Prawo zgadza się na to, aby winem bezalkoholowym nazwać wino, które posiadać do 0,5% alkoholu. Całkowite usunięci alkoholu z wina jest niezwykle trudnym procesem, więc producenci pozwalają sobie czasem na pozostawienie tej niewielkiej ilości. Taka zawartość alkoholu pojawiać się może również w innych produktach spożywczych, takich jak chleb czy zakwas. Jeśli jednak jesteśmy w ciąży, przyjmujemy leki czy planujemy prowadzić pojazd, musimy szukać wyłącznie butelek na których będzie informacja o 0,0% zawartości alkoholu. Cin&Cin alkohol free, zawierać może znikome ilości alkoholu, w tym przypadku jest to 0,2%. Taka ilość może występować w sposób naturalny w produktach takich, które spożywamy na co dzień, np. owoce, soki owocowe czy sfermentowane napoje mleczarskie (kefiry, maślanki).

Cin&Cin free – wina stołowe

Bazą w winach stołowych Cin&Cin free, są pochodzące z Francji szczepy Cabernet Sauvignon oraz Sauvignon Blanc. Cin&Cin free Cabernet Sauvignon to wino o rubinowym kolorze, delikatnych taninach i umiarkowaną kwasowości. Cin&Cin free Sauvignon Blanc jest winem o słomkowym kolorze i bardzo dobrej równowadze między intensywnym owocowym smakiem i wyraźną kwasowością. Cin&Cin Sauvignon Blanc free najlepiej serwować w temperaturze 6˚C-8˚C. Napój ten dobrze skomponuje się z owocami morza, rybami oraz sałatkami, natomiast odpowiednią temperaturą podania Cin&Cin Cabernet Sauvignon free jest około 18˚C. Świetnie skomponuje się ono z sosami mięsnymi oraz pizzą.

Cin&Cin free – wino musujące

Jest to świetna alternatywa dla win musujących zawierających alkohol. Doskonale sprawdzi się na weselach czy innych przyjęciach okolicznościowych w formie toastu dla osób, które nie mogą bądź nie chcą pić alkoholu. Cin&Cin alcohol free pozwala nam na celebrację różnych okazji w taki sposób, że kolejnego dnia nie będzie bolała nas głowa, a zawartość bąbelków sprawi, iż różnica czy wino posiada alkohol czy nie, będzie mało istotna. Musujący Cin&Cin free sprawdzi się zarówno solo jako aperitif, jak również do sałatek, przekąsek oraz deserów. Podawać należy je w temperaturze około 6˚C-8˚C w wysokim kieliszku, odpowiednim dla win musujących. Musujący Cin&Cin free będzie również świetną bazą do bezalkoholowych owocowych drinków.

Cin&Cin alcohol free cieszy się popularnością oraz bardzo dobrą opinią. 99% osób, które spróbowały Cin&Cin free polecają je swoim znajomym jako świetna alternatywa dla tradycyjnych napojów alkoholowych.