To już chyba można nazwać tradycją?
Ekspert od win
21.07.2016

To już chyba można nazwać tradycją?

Autor posta Tomasz Kolecki
Tomasz Kolecki

0/10

Już po raz trzeci, wraz z kolegami ze Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, zasiądziemy do stołu jurorskiego, by poddać ocenie wina startujące w Konkursie Win Polskich w Jaśle.

W ubiegłych latach o medale walczyło prawie dwie setki win i już nie mogę się doczekać wieści, z jaką liczbą przyjdzie się zmierzyć w tym roku. Oczywiście jedynym powodem jest ciekawość, jako że jury jak zwykle będzie uzbrojone w tyle tytułów mistrzowskich i nie tylko, że nawet podwójna liczba to wciąż będzie spacerek…

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ostatni weekend sierpnia, na jasielskim rynku, w czasie kolejnej edycji Międzynarodowych Dni Wina. Tam też wręczymy naszym winiarzom stosowne medale i uściski, a dla publiczności przygotujemy niespodzianki, jakich jeszcze nie było! Oprócz degustacji win i lokalnych smakołyków, organizowanych na stanowiskach przybyłych producentów i importerów, tym razem oprócz warsztatów „Odmiany polskich winnic” i „Wina musujące świata”, wraz z jurorami poprowadzimy konkursy i zabawy dla zgromadzonej publiczności. A że w tym roku dołącza do ciała, najlepszy w kraju specjalista od takich spraw, sommelier Ambry i wieloletni członek zarządu naszego stowarzyszenia, Wiesław Wysokiński we własnej osobie, już widzę oczami wspomnień, jak wspaniałe historie stworzymy na podkarpackich wojażach.


Powiązane artykuły