Równowaga z lekką przewagą…
Ekspert od win
16.03.2017

Równowaga z lekką przewagą…

Autor posta Tomasz Kolecki
Tomasz Kolecki

0/10

Po raz czwarty, tutejsi sommelierzy obojga płci, walczyli o miano najlepszego w tej części kraju. Na starcie stanęło ośmioro zawodników, a co najfajniejsze – równo po cztery panie i czterech panów. 

O ile na zawodach międzynarodowych, takie wydarzenia coraz bardziej są elementem stałym, o tyle w naszej młodej jeszcze społeczności, taką sytuację śmiało można obwołać ewenementem.

Po konkurencjach eliminacji, wyłoniono trójkę finalistów – Malwinę Ozgę, Karolinę Turkowską i Daniela Kossowskiego, reprezentujących OK Wine Bar i galerię Wina i Specjały. Jakby nie spojrzeć zatem, obsada podium składała się z dwóch sommelierek i jednego sommeliera. Z dwojga debiutantów, i ubiegłorocznej laureatki – Malwiny.

Finałowe zmagania najlepiej przebrnęli Malwina i Daniel. Poradzili sobie tak dobrze, że po raz pierwszy, o ile dobrze pamiętam, byliśmy zmuszeni zarządzić…dogrywkę. Na 5 przygotowanych pytań dodatkowych, lepiej odpowiedziała ubiegłoroczna zwyciężczyni. Debiutantowi zaś, przypadła nagroda publiczności. I już się nie mogę doczekać, jak lokalna młodzież będzie się rozwijała dalej, pod okiem swoich starszych kolegów. Bo że już to miało miejsce, nie ma żadnej wątpliwości.


Powiązane artykuły