Rheinhessen
Wiedza o winie
26.03.2013

Rheinhessen

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

6/10

Znajdujący się po lewej stronie Renu, w pobliżu Moguncji, największy region winiarski Niemiec. W ostatnich latach dynamicznie pracował nad jakością i obrazem swoich win, do produkcji których wykorzystuje różnorodne szczepy.

Wśród tych szczepów są: Riesling, Weissburgunder, Muller-Thurgau, Pinot Noir i Portugieser oraz popularne także w Polsce krzyżówki Ortega i Bianca. Swoimi winnicami pokrywa ponad 26 tysięcy hektarów, a parcele dające najlepsze wina znajdują się w okolicy miasteczka Nierstein, wokół którego swoje siedziby mają najlepsi lokalni winiarze. Jednak najważniejszym, oprócz Moguncji miastem regionu, jest leżące nad samym Renem Bingen, w którym swoje winiarnie ulokowały największe lokalne firmy. Wina Rheinhessen najczęściej są delikatniejsze i bardziej aromatyczne niż wina sąsiadującego Rheingau, a udział win czerwonych w ogólnej produkcji wynosi ponad 30%.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.