Republika Południowej Afryki: Flagstone, Bruce Jack

Republika Południowej Afryki: Flagstone, Bruce Jack

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Firma Flagstone zrzesza winnice o największych uprawach winorośli, które znajdują się w południowej części Republiki Południowej Afryki np. Elim, położoną w najbardziej wschodniej części ww. obszaru, w górach Swartberg, w dolinie Breed River, niedaleko Kapsztadu. 

Głównym winiarzem w firmie jest Bruce Jack. To właśnie według jego filozofii powstają wyjątkowe wina Flagstone.Flagstone od ponad 8 lat pozyskuje winogrona z 5 kluczowych winnic, dopasowując winikulturę do specyficznych szczepów i terroir poszczególnych obszarów. Warunki środowiska mają ogromny wpływ na uprawę winorośli i dojrzewanie owoców, które nadają styl i jakość winom Flagstone. Firma stale zdobywa i rozwija wiedzę dotyczącą środowiska, odkrywając tajniki jego wpływu na wino np. prowadząc analizy gleb czy czynników klimatycznych.

Bruce Jack  

Głównym twórcą win w firmie Flagstone jest Bruce Jack. Wina tworzone są ręcznie, akażda butelka wina Flagstone jest podróżą pełną niespodzianek i zakrętów, gdzie nie ma miejsca na pośpiech i proste rozwiązania.Podążając wyznaczoną, skrupulatną drogą krok po kroku, z ogromną satysfakcją odkrywa się wyborne i unikalne wina. Dzięki starannemu i pracowitemu podejściu do winiarstwa firma Flagstone otrzymała ponad 5 prestiżowych wyróżnień i co najważniejsze posiada pokaźną rzeszę miłośników wina z całego świata, którzy chętnie rozkoszują się ich wysokojakościowymi trunkami.

Flagstone - wartości

Najważniejsze założenie, którym kieruje się Bruce to w pierwszej kolejności zwracać uwagę na sam proces tworzenia win, dopiero potem skupić się na podejściu biznesowo-marketingowym. Co oznacza, że najpier należy zadbać o wysoką jakość winnych gron i proces winifikacji. Dopiero, gdy uzyskany produkt w pełni go satysfakcjonuje, Flagstone przechodzi do decyzji dotyczących sposobów sprzedaży. Według Brus’a niezwykle ważne jest pełne zaangażowanie zespołu „wine-makerów” firmy Flagstone w tworzenie win, które w pełni odzwierciedlają miejsce pochodzenia oraz  sprawią radość tym, którzy je wybrali.

Źródło: www.flagstonewines.co.za


Powiązane artykuły

14.11.2023

Winiarnia Zamojska: Historia, Pasja i Wyjątkowe Polskie Wina

Kiedy myślimy o winach, to często od razu przychodzi nam na myśl słoneczne Toskanie, malownicza Burgundia czy urocze Dolina Napa w Kalifornii. Jednak coraz częściej, także w Polsce, możemy trafić na wina, które zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Jednym z takich wyjątkowych miejsc, gdzie rodzą się niezwykłe polskie wina, jest Winiarnia Zamojska. Dlaczego warto bliżej poznać tę winnicę i spróbować jej wino? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie w niniejszym artykule.