Marlborough
Wiedza o winie
20.04.2013

Marlborough

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Najważniejszy region Wyspy Południowej, mianowany przez miłośników Sauvignon Blanc nową stolicą Tego szczepu. W wyjątkowym klimacie Nowej Zelandii potrafi dać cudowne, odmienne od europejskich, krągłe i intensywnie cytrusowe wina, nie pozbawione tak pożądanej dla tego szczepu owocowej kwasowości.

Bez wątpienia jest to najbardziej rasowy a zarazem pociągający styl tego szczepu na całym świecie. Marlborough to nie tylko Sauvignon, pierwsze skrzypce areałem nasadzeń gra tutaj Chardonnay, odnajdziemy też duże połacie winnic Pinot Gris i Rieslinga, dających równie atrakcyjne i soczyste trunki. Najważniejszym szczepem czerwonych gron jest Pinot Noir, dający intensywne w smaku i aromacie wina zbliżone kształtem do burgundów jak niewiele innych poza Francją. Należy oczekiwać dalszego rozwoju jakości i popularności win Nowej Zelandii, której ciepły klimat jest równoważony przez zbawienną obecność prądów morskich i Antarktydy.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.