Kalabria

0/10

Górzysta Kalabria, która rozpościera się na samym południowym krańcu Półwyspu Apenińskiego, znacznie odróżnia się stylem swoich win od sąsiadujących z nią regionów, kusząc konsumentów krągłymi, jasnymi i smakowitymi winami czerwonymi.

Wina te powstają głownie z odmian lokalnych, takich jak Gaglioppo, Greco Nero i Nerello Cappuccino, a apelacjami najwyższej próby są tu Ciro i Lamezia. Wina białe tego regionu są mniej oryginalne i są oparte na dobrze znanych w innych regionach Włoch odmianach Trebbiano i Greco Bianco, oferujących lekkość aromatów, krągłość ciała i niezbyt rozbudowaną kwasowość. Kalabria jawi się więc jako producent win atrakcyjnych, tak pod względem smaku, jak i jeszcze cen.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.