Jak wymawiać nazwy odmian winorośli?
Wiedza o winie
02.06.2014

Jak wymawiać nazwy odmian winorośli?

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

8/10

Jak się poprawie wymawia Cabernet Sauvignon? Chardonnay wymawia się z "aj" na końcu czy "e"? Wszystkiego dowiecie się z naszej serii "Wymowa odmian winorośli". Zapraszamy do odsłuchania materiału przygotowane przez portal Winezja.pl.

Warto znać poprawną wymowę odmian winorośli. Nie chodzi o samą sztukę dla sztuki, ale przecież taka umiejętność przydaje się w sklepie w rozmowie ze sprzedawcą, na wakacjach, gdy odwiedzamy winnice, nie wspominając możliwości poprawienia kelnera w restauracji, który źle wymówi daną nazwę. Warto dbać o szczegóły, bowiem i one wpływają na całość przyjemności obcowania z winem.

Wymowa odmian winorośli

Kliknięcie w jedną z poniższych grafik przeniesie Cię w miejsce, które Cię interesuje.

Mamy też w planach zrobienie krótkiego przewodnika po wymowie najczęściej spotykanych terminów związanych z winem, chodzi tu o zarówno o nazwy regionów jak Chianti czy Beaujoalais, jak i terminy spotykane na etykietach wina, a specyficzne dla danego języka.

Nasłuchujcie nasz kanał na YouTube, nie zapomnijcie o subskrypcji, w ten sposób będziecie zawsze na bieżąco.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.