Jak wymawiać nazwy odmian winorośli?
Wiedza o winie
02.06.2014

Jak wymawiać nazwy odmian winorośli?

Zespół Winezja
Zespół Winezja

8/10

Jak się poprawie wymawia Cabernet Sauvignon? Chardonnay wymawia się z "aj" na końcu czy "e"? Wszystkiego dowiecie się z naszej serii "Wymowa odmian winorośli". Zapraszamy do odsłuchania materiału przygotowane przez portal Winezja.pl.

Warto znać poprawną wymowę odmian winorośli. Nie chodzi o samą sztukę dla sztuki, ale przecież taka umiejętność przydaje się w sklepie w rozmowie ze sprzedawcą, na wakacjach, gdy odwiedzamy winnice, nie wspominając możliwości poprawienia kelnera w restauracji, który źle wymówi daną nazwę. Warto dbać o szczegóły, bowiem i one wpływają na całość przyjemności obcowania z winem.

Wymowa odmian winorośli

Kliknięcie w jedną z poniższych grafik przeniesie Cię w miejsce, które Cię interesuje.

Mamy też w planach zrobienie krótkiego przewodnika po wymowie najczęściej spotykanych terminów związanych z winem, chodzi tu o zarówno o nazwy regionów jak Chianti czy Beaujoalais, jak i terminy spotykane na etykietach wina, a specyficzne dla danego języka.

Nasłuchujcie nasz kanał na YouTube, nie zapomnijcie o subskrypcji, w ten sposób będziecie zawsze na bieżąco.


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?